Коболєв попередив про 200-мільярдні збитки Нафтогазу при продовженні спецзобов'язань з продажу газу

24 січня 2018, 16:50

Продовження спеціальних зобов'язань (PSO) з продажу природного газу для населення і теплокомуненерго за регульованою ціною до квітня 2021 року може призвести до втрати 200 млрд грн національною акціонерною компанією Нафтогаз України та державою.

Про це повідомив глава компанії Андрій Коболєв в ефірі 5 каналу.

"Зараз народжується проект нової постанови, зараз буде прийматися рішення продовжувати або не продовжувати (практику з PSO - ред). Якщо говорити мовою цифр, продовження цього рішення означатиме, що за чотири роки ми втратимо ще 200 млрд грн", - заявив він.

Відео дня

Коболєв переконаний, що необхідно піти від продовження спеціальних зобов'язань, в рамках яких газзбутами продається природний газ для перепродажу за пільговою ціною і без належного контролю його витрачання.

Він вважає, що поточна схема покладених спецозобов'язань шкодить і державі, і споживачам, і розвитку ринку.

"Існування цієї схеми протягом останніх двох років коштувало значну суму грошей, яку ми оцінюємо більш ніж в 110 млрд грн", - зазначив Коболєв.

Нагадаємо, що Укргазвидобування і Нафтогаз України звернулися до уряду для отримання компенсації витрат, пов'язаних з виконанням спеціальних зобов'язань.

У Нафтогазі заявляють, що з 1 жовтня 2015 року, коли уряд поклав на Нафтогаз спеціальні зобов'язання, і до кінця 2017 компанія поставила контрагентам 40,7 млрд куб. м газу.

За підрахунками компанії, через невідповідність встановленої урядом ціни економічно обґрунтованим витратам компанії і з урахуванням прибутку на рівні 5% (мінімальний рівень прибутку, встановлений для подібних суспільно значущих товарів), компанія недоотримала за цей період 12,1 млрд грн.

Також Нафтогаз повідомляє про сумнівної заборгованості за поставлений газ нав'язаним Кабміном компаніям перед національною акціонерною компанією в розмірі 24,1 млрд грн.


Нафтогаз України об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X