Коболєв підтвердив остаточне рішення про відставку незалежних членів Нафтогазу

20 вересня 2017, 11:49
Рішення незалежних членів наглядової ради Нафтогаз України є остаточним

Про це повідомив глава правління компанії Андрій Коболєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Моя телефонна розмова з кожним з них підтвердила, що це рішення остаточне", - сказав він.

Відео дня

За його словами, це рішення, зокрема, може спричинити за собою проблеми з можливістю залучення компанією кредитів у міжнародних фінансових організацій (МФО).

Коболєв нагадав, що Нафтогаз залучав кошти у МФО під дуже низьку процентну ставку.

У свою чергу заступник голови правління Нафтогазу Сергій Коновець уточнив, що кредит ЄБРР $300 млн отриманий під державні гарантії і в підписаному договорі Кабінет міністрів взяв на себе зобов'язання здійснити затверджений кілька років тому план корпоративних реформ в Нафтогазі. Таким чином ситуація дає банку передумови оголосити крос-дефолт.

Крім того, кредит Всесвітнього банку на $500 млн прив'язаний до угоди з ЄБРР.

Нагадаємо, 29 березня Кабмін прийняв рішення збільшити склад наглядової ради Нафтогазу з п'яти до семи чоловік. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв, що збільшення кількості членів наглядової ради з правлінням не погоджувалося.

Пізніше чотири з п'яти членів наглядової ради Нафтогазу пригрозили звільненням, якщо не будуть враховані ряд питань, які обговорювалися з віце-прем'єром Володимиром Кістіон.

Публічним приводом для цього було названо невиконання урядом плану з корпоративного управління компанією.

3 квітня голова наглядової ради Нафтогаз Юлія Ковалів вирішила покинути свою посаду. Пізніше наглядова рада компанії схвалила її відставку.

Також 6 вересня член наглядової ради Нафтогазу України, незалежний директор Чарльз Проктор, заявив про відхід зі свого поста.

Причиною відставки він назвав відсутність підтримки реформи корпоративного управління з боку уряду.

Напередодні, наявність незалежних членів наглядової ради Нафтогазу Пол Ворвік і Маркус Річардс повідомили, що мають намір подати у відставку через політичні втручання.

Показати ще новини
Радіо NV
X