Коболєв назвав будівництво Північного потоку-2 елементом гібридної війни проти України

17 лютого 2016, 16:43
Голова НАК Нафтогаз Андрій Коболєв в інтерв'ю НВ назвав будівництво Росією газопроводу Північний потік-2 елементом гібридної війни проти України

"Окупувавши Крим і частину Донбасу і Луганська, РФ потрапила під серйозні санкції Заходу. Щоб їх скасували, логічно було б повернути ці території Україні. Але це нелогічно з точки зору внутрішньої політики Москви. З цього глухого кута є вихід - зробити так, щоб нікому було повертати. Тобто щоб Україна як країна з якоїсь причини – не військової, - перестала існувати. У рамках цієї мети робиться багато чого. Один з елементів – позбавлення нас різного роду економічних доходів", - сказав Коболєв.

Відео дня

Він зазначив, що Україна отримує від транзиту газу близько $2 млрд на рік.

"Без них кардинально погіршиться наше фінансове становище, торговий баланс. Маючи перед собою таку глобальну мету, як перемога у війні, росіяни будуть будувати Nord Stream-2", - зазначив Коболєв.

Північний потік-2 є проектом газопроводу з Росії до Німеччини, по суті це розширення Північного потоку. Він передбачає будівництво третьої і четвертої гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м в рік.

Нагадаємо, раніше в Газпромі заявили, що проект будівництва газопроводу Північний потік-2 буде реалізований за графіком до кінця 2019 року.

У свою чергу Україна попросила Єврокомісію заблокувати реалізацію цього проекту.

Повне інтерв'ю з Андрієм Коболєвим читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №6 від 19 лютого 2016 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X