Пекін запропонував заборонити IPO в США для компаній, які працюють з персональними даними — WSJ

27 серпня 2021, 17:59

У КНР можуть заборонити закордонні IPO для компаній, які працюють з великими обсягами персональних даних.

Китайська влада планує заборонити IPO в США всім компаніям, які обробляють велику кількість персональних даних, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела знайомі з ситуацією.

Відео дня

За словами співрозмовників видання, в останні тижні офіційні особи китайського фондового регулятора попередили про нові правила деякі компанії і міжнародних інвесторів. Відзначається, що нововведення перешкодять прагненню китайських технологічних компаній країни вийти на біржу за кордоном.

Нові правила націлені на компанії, які планують IPO за кордоном через свої закордонні підрозділи, відзначають співрозмовники WSJ.

Водночас представники Комісії з регулювання цінних паперів Китаю заявили, що компанії з менш конфіденційними даними, наприклад, у фармацевтичній промисловості, як і раніше зможуть отримати схвалення регулятора на проведення IPO за кордоном.

Ймовірно, нововведення допоможуть Пекіну посилити контроль над складною корпоративною структурою, яку використовують найбільші технологічні компанії Китаю, щоб обійти обмеження на іноземні інвестиції. Зокрема, до подібних заходів вдавалися такі техногіганти як Alibaba, сервіс таксі Didi і холдинг Tencent.

В рамках цієї схеми інвестори купують частки в офшорних підрозділах китайських компаній, які часто зареєстровані на Кайманових островах.

За словами співрозмовників видання, регулятор зажадає від кітйскій техно-компаній отримувати дозвіл на IPO за кордоном в спеціальному комітеті. Сам комітет планують створити в найближчі місяці.

Як пише WSJ, китайська влада планує ввести нові правила в четвертому кварталі 2021 року попросили компанії відкласти проведення IPO до цього моменту.

Нагадаємо, що за останній рік Китай посилив тиск на компанії технологічного, фінансового і освітнього сектора. Першою ластівкою став конфлікт Пекіна з засновником Alibaba Джеком Ма і зрив IPO його компанії Ant Group. Через конфлікт Джек Ма практично перестав з'являтися на публіці і був змушений залишити посаду керівника власної бізнес-школи.

У квітні цього року антимонопольні органи оштрафували Alibaba на рекордні $2,8 млрд за зловживання монопольним становищем, а Ant Group, Фінтех-компанія Джека Ма, змушена провести реструктуризацію.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X