Ключовий інвестор на Донбасі розкрив подробиці, як сепаратисти віджимали підприємства

12 квітня 2017, 16:34
На ці підприємства припадає близько 5% показника EBITDA Метінвесту за підсумками минулого року

15 березня на активах компанії СКМ почалися дії з експропріації. "Сепаратисти зайшли на шахту Комсомолець Донбасу (належить компанії ДТЕК – ред.) і почали вивозити вугілля. Прийшли на наш Єнакіївський металургійний завод. Тоді ми зрозуміли, що контроль втрачено", - розповів керівник Метінвесту Юрій Риженков в інтерв'ю НВ Бізнес.

Відео дня

У Групі прийняли рішення про те, що більше не можуть нести відповідальність за те, що відбувається на тій території.

На деяких підприємствах Групи, до прикладу, на Єнакіївському металургійному заводі, були сфокусовані інвестиції протягом останніх 10 років. І це були одні з найбільш модернізованих підприємств.

І справа не тільки в заводах. Основних втрат зазнала держава Україна. Риженков каже, що податкові надходження від підприємств Метінвесту, які перебували на неконтрольованій території, тільки за минулий рік склали більше мільярда гривень. "За нашою оцінкою, у 2017 році ці підприємства повинні були принести Україні $700 млн валютної виручки", - підкреслив він.

Згідно з його інформацією, на сьогодні втрачено 20 тис. робочих місць – це люди, які отримували зарплату, платили податки і соціальні внески в Україні. Тобто найголовніші втрати зовсім не у бізнесу.


Показати ще новини
Радіо НВ
X