Кличко: Нафтогаз діє методом шантажу через борг Київенерго

27 липня 2018, 20:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нафтогаз діє методом шантажу, вимагаючи від Київської міськадміністрації забрати борги Київенерго на комунальне підприємство Київтеплоенерго, і тільки тоді компанія готова відновити постачання газу і тепла киянам.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко в ефірі Радіо НВ.

"Нафтогаз діє методом шантажу, і сьогодні вже 3 тис. будинків сидять без гарячої води....Нафтогаз каже: до тих пір, поки ви не погодитеся забирати [борг Київенерго], ми відключаємо [газ і тепло в місті - НВ]", - сказав Кличко.

Відео дня

Кличко зазначив, що питання боргів Київенерго буде вирішуватися в суді.

"Суд може розтягнутися - один, два, три місяці. Ми готові прийняти будь-яке рішення суду. Але в цей проміжок часу не шантажуйте місто: дайте тепло і газ, гарячу воду...Відключення киян - це бандитський метод", - підкреслив мер Києва.

За його словами, місто готове взяти на себе 4 млрд грн боргів киян, які вони вчасно не заплатили.

"Існує заборгованість киян, фізосіб, підприємств перед Київенерго. Ці борги місто бере. Але Нафтогаз нарахував пені і штрафи за господарську діяльність приватної компанії і хоче їх перекласти на місто. Ми готові піти на зустріч і взяти ті борги, які є. Але пені і штрафи за діяльність іншої приватної компанії перед Нафтогазом - з чого це раптом", - зазначив Кличко.

Відзначимо, що жителі Києва з 1 серпня можуть залишитися без гарячої води, якщо до цього часу не буде вирішено питання правонаступництва боргів Київенерго перед Нафтогазом України.


Нагадаємо, що 1 травня цього року закінчився договір міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому підкреслюють, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня, в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

19 липня Господарський суд Києва відмовився передати заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ Київтеплоенерго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X