Новий лідер. Китай обігнав Тайвань за кількістю постачальників для Apple

2 червня 2021, 18:26

Вперше за останні 10 років Китай обігнав Тайвань за кількістю постачальників для Apple. КНР посилила свої позиції внаслідок скорочення частки інших постачальників.

За підсумками 2020 року Китай обігнав Тайвань за кількістю постачальників Apple, посівши перше місце за кількістю виробників комплектуючих. Про це повідомляє Nikkei Asia з посиланням на власні підрахунки.

Відео дня

За даними Nikkei, в Китаї урахуванням Гонконгу) знаходиться 51 провідний постачальник комплектуючих для Apple. На Тайвані, який займав перше місце в списку понад десять років, знаходиться 48 постачальників.

Відзначається, що зростання кількості китайських постачальників стався за рахунок їх скорочення в інших країнах. За підсумками минулого року число японських постачальників впало до 34, хоча ще в 2017 році їх було 43.

Також наголошується, що китайські постачальники допомогли Apple створити виробничі потужності в інших азіатських країнах в рамках стратегії компанії по диверсифікації ланцюжка поставок.

За словами менеджера ланцюжка поставок Apple, китайські постачальники виграють замовлення, пропонуючи Apple дуже низькі ціни. Постачальникам з інших країн дуже важко конкурувати з ними за ціною.

«Вони готові займатися бізнесом з низькою рентабельністю, який інші постачальники неохоче обирають», - зазначив співрозмовник видання.

Також наголошується, що постачальники з Китаю допомагають Apple швидко нарощувати виробництво за межами країни. Так, з 2018 року, коли між США і КНР почалася «торгова війна» кількість постачальників Apple у В'єтнамі зросла з 14 компаній до 21-ї за підсумками минулого року. При цьому, третина в'єтнамських постачальників належать компаніям, що базуються в Китаї або Гонконгу.

У числі інших підрядників Apple також вказані компанії з Малайзії, Індонезії, Таїланду, Філіппін, Південної Кореї, Сінгапуру, Індії, Камбоджі, Німеччини, Франції, Великобританії, Норвегії, Австрії, Чехії, Ірландії, Мальти, Бразилії, Мексики, Ізраїлю.

Раніше повідомлялося, що Apple і Samsung можуть зіткнутися зі складнощами через хвилю коронавируса у В'єтнамі - фабрики в промислових північних провінціях країни працюють не на повну потужність.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X