Китай введет санкции против американских компаний. Под прицелом Boeing и Lockheed Martin

26 жовтня 2020, 13:27

Китай загрожує ввести санкції проти американських компаній через поставки зброї на Тайвань. Під санкції можуть потрапити Lockheed Martin, Boeing Defence і Raytheon Technologies.

Китай загрожує ввести санкції щодо американських компаній, що беруть участь у продажу Вашингтоном зброї Тайваню. Про це з посиланням на заяву представник міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзяні пише Reuters.

Відео дня

За словами Ліцзяні, санкції можуть торкнутися компанії Lockheed Martin, Boeing Defence і Raytheon Technologies. Про які саме санкції відносно цих компаній йдеться Ліцзяні не уточнив.

«Щоб захистити наші національні інтереси, Китай вирішив вжити необхідних заходів і накласти санкції на такі американські компанії, як Lockheed Martin, Boeing Defense і Raytheon, а також на тих осіб і компанії, які погано себе вели в процесі продажу зброї», - сказав він .

Раніше в цьому році Держдепартамент США схвалив потенційний продаж Тайваню трьох систем озброєнь, включаючи датчики, ракети і артилерію, на загальну суму $ 1,8 млрд.

Чжао Ліцзяні підкреслив, що КНР «рішуче засуджує продаж зброї Тайваню».

Представник Boeing зазначив в коментарі агентству, що Boeing і раніше прихильний партнерству з авіаційним співтовариством Китаю. Lockheed Martin і Raytheon не відповіли на запит видання про коментарі.

Після приходу на материковому Китаї до влади комуністів під керівництвом Мао Цзедуна Тайвань відмовився визнавати їх легітимність. Проте влада КНР вважають острів своєю територією.

китайська Республіка (Не КНР) була одним із засновників Організації Об'єднаних Націй і постійним членом Ради Безпеки ООН, проте в 1971 році Тайвань втратив членство в ООН, його місце зайняв Пекін.

В даний момент тільки 20 країн зберігають дипломатичні відносини з Тайванем.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X