Китайці запропонували Україні технологію добудови Хмельницької АЕС

6 листопада 2017, 11:27
Китайська China National Nuclear Corporation (CNNC) у співпраці з Industrial&Commercial Bank of China (ICBC) запропонували Україні розглянути можливість добудови блоку №4 Хмельницької АЕС за власною технологією Hualong One (HPR-1000)

Про це повідомив президент Національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК) Енергоатом Юрій Недашковський, передає Інтерфакс-Україна.

"Вони прибули, щоб запропонувати участь у добудові блоків №3 і №4 по так званій формулі 1+1. Тобто, третій блок добудовується за технологією ВВЕР, четвертий - по їх, китайській технології - реактор Hualong", - сказав Недашковський.

Відео дня

За його словами, китайська сторона заявила про можливість високого рівня української локалізації при добудові блоків і готовності надати 85% фінансування від загальної вартості проекту.

Крім того, глава Енергоатому нагадав, що вже розроблене техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови Х3/Х4 на основі ВВЕР має позитивні висновки державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки, а також інвестиційної складової.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року, Недашковський повідомляв, що чеська Skoda підтвердила готовність брати участь в завершенні будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС шляхом виробництва двох комплектів реакторних установок.

Також раніше повідомлялося, переговори про комерційні умови співпраці зі Skoda почалися після денонсації у вересні 2015 року Верховною Радою угоди про завершення будівництва Х3/Х4 спільно з РФ.


Хмельницька АЕС розташована в Нетішині (Хмельницька обл.). В її складі працюють два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт.

.

Показати ще новини
Радіо NV
X