Китайці повторно спробують купити частку в українській фондовій біржі

20 вересня 2018, 14:27

Китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange (BOCE) повторно подала заявку на узгодження придбання частки в акціонерному капіталі Фондової біржі ПФТС.

Про це повідомив глава Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв в коментарі агентству Інтерфакс-Україна в кулуарах щорічного Українського фінансового форуму в Одесі, організованого інвестгрупою ICU.

Відео дня

Він зазначив, що раніше в травні 2018 року китайська сторона вже зверталася з заявкою на узгодження придбання 25% частки в ПФТС.

"Але, оскільки відносини контролю з боку продавця були неякісно розкриті, це послужило підставою, щоб повернути заявку. На цьому тижні, у вівторок (18 вересня - ред.), сторона звернулася з новою заявкою", - повідомив він.

Глава АМКУ додав, що в разі належного оформлення документів, відповідний дозвіл може бути надано протягом 45 днів.

При цьому Терентьєв зазначив, що стосовно Української біржі заявка від BOCE поки не надходила. Раніше керівництво цієї біржі повідомило про намір продати китайцям 36% акцій додаткової емісії.

Відзначимо, що ще в червні 2017 року BOCE купила 99,9% акцій Українського банку реконструкції та розвитку.


BOCE - найбільша спотова товарна біржа в Китаї з річним оборотом в $1 трлн. Компанія заснована в 2009 році за участю приватних китайських інвесторів, кількох державних компаній, а також муніципалітету штату Тянцзин, КНР.

Фондова біржа ПФТС є однією з найстаріших на українському фондовому ринку. У 2017 році обсяг біржових контрактів на ПФТС склав 64,3 млрд грн і за цим показником вона поступилася лише біржі Перспектива (127,4 млрд грн), але випередила Українську біржу (13,4 млрд грн). Основний обсяг торгів припав на держоблігації - 58 млрд грн, тоді як оборот акцій становив 3,2 млрд грн. облігацій підприємств - 3,2 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X