Китайська Xiaomi подала до суду на українського ритейлера

8 серпня 2017, 09:22
Один з найбільших китайських виробників електроніки Xiaomi HK Ltd подав до суду на українського дистриб'ютора NIS і зажадав припинити порушення інтелектуальних прав

Про це йдеться у визначенні Київського господарського суду від 25 липня 2017 року.

Як зазначає liga.net , компанія NIS не володіє правами на бренд Xiaomi. Але торгові марки Xiaomi, Mi оформлені на його співвласника і генерального директора Олександра Ширкова і з недавнього часу на якусь Concord trade Inc. (США). Причому знак Mi Ширков оформив для надання послуг ремонту (в кінці грудня 2016 року).

Відео дня

ТМ Xiaomi підприємець зареєстрував у 2014 році. Примітно, що Олександр Ширков є до того ж власником ТМ інших популярних виробників електроніки різних класів: Meizu, OPPO, Qualcomm, 4K, 8K і так далі.

Суд вирішив переслати позовну заяву Xiaomi до госпсуду Київської області, так як в ньому вказано, що місцем порушення була митниця Борисполя.

Xiaomi також намагалася домогтися, щоб суд прийняв забезпечувальні заходи, в рамках яких був би накладений арешт на майно та заборонено митне оформлення товарів. Але суд в цьому відмовив, так як Xiaomi забула прикріпити до заяви її копії для ГФС і NIS.

NIS продає продукцію Xiaomi через свій інтернет-магазин Mi.ua, а також через мережу з десятка роздрібних монобрендових магазинів.

У минулому році роздрібна мережа Алло оголосила про те, що офіційним дистриб'ютором Xiaomi в Україні стала компанія Цифротех, що входить в групу Алло.

"NIS теж продає через свої майданчики продукцію Xiaomi. Частину цієї продукції вони купують у компанії Цифротех як у офіційного дистриб'ютора. Інша частина - товари Xiaomi, не призначені для міжнародних ринків", - розповів виданню маркетинг-директор ГК Алло Євген Резуєв.

Нагадаємо, що китайська компанія Doogee (Шеньчжень) оголосила про вихід на український ринок з метою підтримки продажів своїх смартфонів.

Показати ще новини
Радіо NV
X