Китай зацікавився українською черешнею

12 червня 2018, 08:15

В Україні розпочала роботу місія Китайської Народної Республіки за оцінкою системи державного контролю за виробництвом черешні.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

"Очікується, що під час роботи місії Китаю в Україні буде зроблено аналіз фітосанітарного ризику при експорті української черешні в КНР, а також відпрацьований проект протоколу фітосанітарних вимог на експорт цієї продукції на китайський ринок", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Також планується, що представники КНР відвідають Запорізьку, Херсонську та Дніпропетровську області, де ознайомляться з особливостями вирощування, зберігання, пакетування черешні та фіторсанітарніми процедурами при проведенні контролю в рамках формування експортних партій черешні.

"Сторони висловили сподівання на плідну роботу місії КНР, що є передумовою для відкриття ринку Китаю для української черешні", - наголосили в службі.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, зараз українські фрукти і ягоди поставляються до більш ніж 30 країн світу, зокрема до країн ЄС, і попит на них постійно зростає.

За даними ФАО, Україна входить в топ-50 країн світу з виробництва фруктів і займає 11-е місце з виробництва черешні. При цьому за всю історію експорту української черешні, Україні не було направлено жодного повідомлення про невідповідність цього товару фітосанітарним вимогам країни-партнера.

Показати ще новини
Радіо NV
X