Китай закупив першу партію експортної американської нафти - Reuters

15 січня 2016, 16:22
Першим китайським покупцем американської нафти стала державна нафтогазова корпорація Sinopec Corp, повідомляє Ліга з посиланням на Reuters

Згідно з джерелами, розмір першої поставки, ймовірно, складе близько 600 тис. барелів на суму приблизно $20 млн, вантаж буде відправлений у березні з порту на узбережжі Мексиканської затоки.

Відео дня

Не виключено, що угода може стати початком тривалих відносин з постачання нафти з США до Китаю. Пекін є другим за величиною споживачем енергоресурсів у світі, який прагне до диверсифікації своїх джерел енергії.

Повідомляється, що перша партія американської нафти буде прийнята безпосередньо в Китаї, але в майбутньому вантаж може доставлятися в порт Сент-Круа на Американські Віргінські острови.

Sinopec Corp погодилася орендувати на місцевому НПЗ резервуари сумарною ємністю 10 мл барелів строком на 10 років, однак, згідно з прогнозами, новий хаб не буде готовий експлуатації до кінця поточного року.

Нагадаємо, 18 грудня Сенат США підтримав зняття заборони на експорт американської нафти, який діяв протягом 40 років.

Білий дім спочатку був противником подібної ініціативи, але пішов на компроміс з конгресменами в обмін на поступки в питанні підвищення фінансування соціальної сфери.

Скасування ембарго підтримували нафтові компанії, які стверджують, що експорт допоможе збільшити поставки багатьом виробникам, які страждають від низьких цін на нафту.

Показати ще новини
Радіо NV
X