Китай вирішив тестувати електровози в Україні

17 травня 2017, 14:42
У червні в Україну має прибути на тестування китайський електровоз

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань, передає ЦТС.

За його словами, в рамках оновлення рухомого складу Укрзалізниці з китайськими партнерами обговорюється створення СП на базі одного із заводів УЗ, і мова йде тільки про електровозну тягу, хоча раніше розглядалося співпраця і з тепловозами.

Відео дня

"Це саме електровози. Зараз УЗ розробляє інвестиційний план з General Electric за тепловозів. Тому з Китаєм - це модернізація електровозів. Вони бачили це як залучення кредитних ресурсів, щоб УЗ кредитувалася в Ексімбанку Китаю для закупівлі локомотивів. Ми бачимо це як створення СП з локалізацією від 10 до 60% в Україні на заводах ПАТ УЗ. Для цього їх експертна група відвідає Київ (ми домовлялися про червень), коли з Білорусі прийде тестовий локомотив. Вони вже бачили майже всі заводи Укрзалізниці. Тепер вони відпрацюють конкретний інвестпроект", - розповів Довгань.

Заступник міністра підкреслив, що від китайської сторони "є велика ініціатива та зацікавленість". У Китаї вже побував голова УЗ Войцех Балчун з командою, тепер заплановані нові зустрічі з Мінінфраструктури та УЗ.

"Думаю, що з цього щось вийде - є бачення проекту, тепер його необхідно вкласти в інвестиційну пропозицію і реалізувати", - зазначив Довгань.

Показати ще новини
Радіо NV
X