Китай дасть грошей на розвиток українського агросектору

25 квітня 2017, 18:50
China International Agriculture Investment Corporation заявила про бажання інвестувати в український агропромисловий комплекс

Сьогодні відбулася зустріч міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з головою правління Китайської національної корпорації генеральних підрядів (ССЕС) Сунь Баємом в Києві, на якій сторони домовилися про співпрацю. Зокрема, китайська сторона хоче інвестувати в український АПК

Відео дня

З цією метою планується проведення Українсько-китайського форуму з аграрного розвитку, а також створення першого Китайського модернізованого сільськогосподарського Парку в Україні.

Передбачається, що цей форум буде проходити двічі на рік в обох країнах. Перший форум-відкриття відбудеться вже у вересні цього року. Буде це в Пекіні або в Києві. Питання поки що не вирішене.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання зниження відсоткової ставки по кредиту, яке дозволить Державної продовольчої зернової корпорації України (ДПЗКУ) забезпечити стабільне виконання кредитних зобов'язань і розширить виробничий потенціал з постачання зернових до Китаю.

За словами міністра, китайська сторона підтримала звернення зернової корпорації України до Ексімбанку КНР на рахунок питання за кредитом: "Зараз ми продовжуємо переговори з цього питання і приділяємо велику увагу для успішної реалізації найбільшого спільного проекту між нашими країнами", - зазначив Кутовий.

Як повідомляв раніше в інтерв'ю НВ Бізнес в. о. голови ДПЗКУ Олександр Григорович, коли підписувався контракт, ціни на кукурудзу були практично в два рази вище, а ціна LIBOR на той період становила 0,51%. "На сьогоднішній день ціна на кукурудзу в два рази менше, а на LIBOR майже в 2,5 рази вище – 1,31%. Плюс додайте 4,5% і у нас виходить 5,8% по кредиту. Ми більше $80 млн платимо відсотків по забезпеченню кредиту", - зазначав тоді Григорович.

За словами тодішнього топ-менеджера ДПЗКУ, міністр на переговорах з китайцями прямо сказав: ми влітку отримали від МВФ кредит та його вартість – 2,6%. "Ми написали китайській стороні офіційний лист, щоб вони пішли нам назустріч. Вони розуміють, що ситуація змінилася і умови потрібно переглядати. Ми розраховуємо на успіх у цьому напрямку", - сподівається Григорович.

Нагадаємо, Піднебесна дала української держкорпорації в 2012 році кредит на $1,5 млрд, який використовується на закупівлю зерна для їх експорту за торговельними угодами з КНР. Оператором з китайської сторони за даним контрактом є ССЕС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X