Кіпрський суд заморозив $820 млн Ахметова у справі Укртелекому

5 січня 2018, 12:36

Окружний суд Нікосії 27 грудня ухвалив рішення про замороження активів бізнесмена Ріната Ахметова на суму $820 млн у справі Укртелекому.

Про це пише Financial Times.

Видання зазначає, що заморозка активів сталася за позовом компанії Raga Establishment.

"Raga Establishment подала у суд на Ахметова та інших з вимогою повної оплати за продану телекомунікаційну групу Укртелеком", - повідомляє видання.

Відео дня

Відповідно до розпорядження суду про замороження, Ахметов та інші респонденти можуть вільно розпоряджатися своїм майном до тих пір, поки активи будуть зберігатися на рівні як мінімум $820,5 млн (тобто сума, необхідна Raga у судовому розгляді), а Raga будуть сповіщати заздалегідь про деякі великі транзакції.

Також повідомляється, що Raga у 2013 році продала Укртелеком Ахметову за $860 млн, але бізнесмен нібито вніс тільки $100 млн авансу і припинив платежі.

Раніше повідомлялося, що колишній власник Укртелекому - кіпрська компанія Raga - висунула претензії на $760,6 млн компанії СКМ Ріната Ахметова.

У червні минулого року Raga виграла судовий спір в Лондонському міжнародному арбітражному суді проти компанії Ахметова SCM Financial Overseas на основі паралельного судового позову.

Справа також потенційно може позначитися на інтересах іншого українського олігарха Дмитра Фірташа, який зараз перебуває під домашнім арештом в Австрії, чекаючи можливої ​​екстрадиції в США за звинуваченнями в корупції, які він вважає сфабрикованими. За словами Горбуненка, компанія Фірташа, група DF, повинна була заплатити $ 300 млн, частково профінансувавши початкову приватизацію Укртелекому в 2011 році.

При цьому DF відмовилася від коментарів на питання про те, чи є група кредитором Raga і початкової приватизації Укртелекому, пославшись на те, що "судовий процес все ще триває".

Укртелеком був приватизований в 2011 році, коли він був проданий віденської інвестиційній групі Epic за $ 1,3 млрд. У той час Ахметов і Фірташ були політичними прихильниками тодішнього президента Віктора Януковича.

Участь олігархів, близьких до Януковича, в початковій приватизації Укртелекому давно обговорювалася інсайдерами галузі, але інформація з'явилася тільки в результаті заяви Raga, пише FT.

Горбуненко придбав Raga, яка володіла правами на Укртелеком, у Epic в 2013 році. Але в рішенні Лондонського арбітражу в червні 2017 року говориться, що справа СКМ полягала в тому, що дискусії про придбання Ахметовим пакета акцій Укртелекому почалися в серпні 2012 року "на прохання" Януковича.

Нагадаємо, що 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва виніс рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України і ЕСУ (дочірня компанія СКМ, власник 92,79% акцій оператора) по Укртелекому.

ЕСУ подала апеляцію на це рішення і підкреслила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року по лютий 2017 року).

У свою чергу, глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки у лютому 2017 року було встановлено невиконання інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років коштів в сумі не менше $450 млн.

Крім того, 14 листопада Вищий господарський суд визнав законним арешт 92,8% акцій Укртелекому за позовом Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк).

12 грудня 2017 року Ахметов програв апеляцію за Укртелеком.

Показати ще новини
Радіо НВ
X