Київстару дозволили вийти на ринок фінансових послуг

29 листопада 2017, 12:42
Найбільший оператор мобільного зв'язку України компанія Київстар отримала дозвіл для своєї "дочки" - компанії Стармані - на набуття статусу оператора платіжної інфраструктури

Про це повідомив президент Київстару Петро Чернишов.

"Ми стали ще на крок ближче до запуску мобільних фінансових послуг для наших абонентів... Стармані, 100% дочірня компанія Kyivstar, нарешті отримала статус оператора послуг платіжної інфраструктури", - написав Чернишов на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Відео дня

Він зазначив, що вперше такий дозвіл видано мобільному оператору, а не фінансової компанії.

Надалі ще НБУ повинен буде затвердити положення про здійснення операцій з електронними грошима Національної платіжної системи Простір. Після цього Київстар фактично буде готовий до запуску мобільних фінансових послуг для абонентів.

"Незабаром ті, хто живе далеко від банківських відділень або не має банківського рахунку, зможуть оплачувати покупки, комунальні послуги, квитки в міський транспорт зі звичайного телефону (навіть смартфон для цього не потрібен), а ті, хто живе в містах - легко і швидко заплатять за таксі, доставку піци або інших товарів прямо з мобільного додатку ", - пояснив Чернишов.

Нагадаємо, влітку Кабмін зробив перший крок для появи в Україні ринку мобільних платежів, ухваливши кілька постанов, які дозволяють повертати клієнтам кошти з рахунків мобільних операторів і використовувати їх для проведення платежів.

Нагадаємо, що в червні 2016 року компанія Старманія, дочірнє підприємство оператора Київстар, отримала ліцензію Національного банку України на здійснення переказу коштів в національній валюті.

Старманія планує надати можливість клієнтам мобільного оператора оплачувати товари та послуги, а також переводити гроші прямо з мобільного рахунку.

Оператор анонсував вихід на ринок фінансових послуг спочатку до кінця 2016 року, потім - на початку 2017 року. Передбачалося, що цей вихід буде здійснюватися поетапно: на першому етапі - перекази коштів населення і платежі на користь третіх осіб.

Однак, пізніше Київстар зіткнувся з низкою перешкод при запуску фінансових послуг.


Київстар - найбільший український оператор мобільного зв'язку, який обслуговував на кінець червня цього року 26,1 млн абонентів. Його виручка за перше півріччя 2017 року збільшилася на 10,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до 7,9 млрд грн.

Акціонер Київстару - група Veon Ltd. (раніше - VimpelCom ltd). Акції групи перебувають у вільному обігу на фондовій біржі NASDAQ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X