Київстару дозволили вийти на ринок фінансових послуг

29 листопада 2017, 12:42
688
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Київстару дозволили вийти на ринок фінансових послуг  - фото

Фото: Петро Чернишов via Facebook

Київстар став ще на крок ближче до запуску мобільних фінансових послуг

Найбільший оператор мобільного зв'язку України компанія Київстар отримала дозвіл для своєї "дочки" - компанії Стармані - на набуття статусу оператора платіжної інфраструктури

Про це повідомив президент Київстару Петро Чернишов.

"Ми стали ще на крок ближче до запуску мобільних фінансових послуг для наших абонентів... Стармані, 100% дочірня компанія Kyivstar, нарешті отримала статус оператора послуг платіжної інфраструктури", - написав Чернишов на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він зазначив, що вперше такий дозвіл видано мобільному оператору, а не фінансової компанії.

Надалі ще НБУ повинен буде затвердити положення про здійснення операцій з електронними грошима Національної платіжної системи Простір. Після цього Київстар фактично буде готовий до запуску мобільних фінансових послуг для абонентів.

"Незабаром ті, хто живе далеко від банківських відділень або не має банківського рахунку, зможуть оплачувати покупки, комунальні послуги, квитки в міський транспорт зі звичайного телефону (навіть смартфон для цього не потрібен), а ті, хто живе в містах - легко і швидко заплатять за таксі, доставку піци або інших товарів прямо з мобільного додатку ", - пояснив Чернишов.

Нагадаємо, влітку Кабмін зробив перший крок для появи в Україні ринку мобільних платежів, ухваливши кілька постанов, які дозволяють повертати клієнтам кошти з рахунків мобільних операторів і використовувати їх для проведення платежів.

Нагадаємо, що в червні 2016 року компанія Старманія, дочірнє підприємство оператора Київстар, отримала ліцензію Національного банку України на здійснення переказу коштів в національній валюті.

Старманія планує надати можливість клієнтам мобільного оператора оплачувати товари та послуги, а також переводити гроші прямо з мобільного рахунку.

Оператор анонсував вихід на ринок фінансових послуг спочатку до кінця 2016 року, потім - на початку 2017 року. Передбачалося, що цей вихід буде здійснюватися поетапно: на першому етапі - перекази коштів населення і платежі на користь третіх осіб.

Однак, пізніше Київстар зіткнувся з низкою перешкод при запуску фінансових послуг.


Київстар - найбільший український оператор мобільного зв'язку, який обслуговував на кінець червня цього року 26,1 млн абонентів. Його виручка за перше півріччя 2017 року збільшилася на 10,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до 7,9 млрд грн.

Акціонер Київстару - група Veon Ltd. (раніше - VimpelCom ltd). Акції групи перебувають у вільному обігу на фондовій біржі NASDAQ.

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

ТОП 3

Компанії/Ринки

20 березня, 11:12

thumb img
"Вкрадені ліцензії не купують, пацани. Ви будете сидіти з валізою без ручки дуже довго". Головне з інтерв'ю Коболєва Бігусу
5958
Компанії/Ринки

Вчора, 18:13

thumb img
Англійський комерційний суд заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів
4846
Компанії/Ринки

20 березня, 08:42

thumb img
"Перше питання: яка там зарплата?" Коболєв заявив, що не хоче бути ні головою Міненерго, ні прем'єром
4750

Головне

Фінанси

Вчора, 12:47

thumb img
Стали відомі оклади нових глав Державної податкової і Держмитної служб
Геополітика

Вчора, 14:47

thumb img
Постріл в ногу всій країні. Подробиці скандальної заяви Луценка про список недоторканних від посла США
Фінанси

Вчора, 13:45

thumb img
Не тільки Коболєв. ЗМІ назвали найбільш високооплачуваних топ-менеджерів держкомпаній