Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Київстар пожертвував дротами на користь 3G

17 лютого 2016, 16:05
1446
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент Київстара Петро Чернишов в 2015 році всі сили кинув на розвиток 3G, залишивши осторонь фіксований "Домашній Інтернет"

Найбільший стільниковий оператор України у 2015 році всі свої зусилля скерував на розвиток «третього покоління», значно збільшивши дохід від мобільної передачі даних. На дротовий інтернет підприємство витратило лише необхідні для «підтримки штанів» кошти

Хоча у доларовому обчисленні показники оператора впали на десятки відсотків, саме непомірно високі міжнародні ставки на дзвінки в нашу країну дозволили Київстару пом’якшити шок від падіння гривні.

Київстар сьогодні відзвітував, що його доходи за минулий рік зросли на 10% до 13,47 млрд грн. Виручка за останню чверть 2015 року склала 3,5 млрд грн (ріст на 12% порівняно з четвертим кварталом 2014 року). З них від послуг мобільного зв’язку 3,2 млрд грн «за рахунок збільшення доходів від вхідного міжнародного трафіка» і курсової різниці між гривнею та доларом США, повідомив відділ взаємодії з інвесторами материнської компанії VimpelCom. За оцінками обізнаних джерел у галузі, в доходах вітчизняних операторів надходження від взаєморозрахунків за міжнародний інтерконект сягає 20%.

Лідер українського стільникового ринку за кількістю споживачів – 25,4 млн – зменшення своєї абонбази на 3% за 2015 рік пояснив припиненням діяльності у східній частині держави через військові дії. До мобільного інтернету – і «другого», і «третього покоління» - в мережі Київстара на кінець минулого року підключалось 12 млн користувачів. Далеко не у всіх із них були смартфони, яких оператор нарахував 6,6 млн.

Витрати Київстара минулого року значно зросли за рахунок розбудови мережі високошвидкісного бездротового інтернету. Якщо у 2014 році щокварталу підприємство вклало майже 1,66 млрд грн, то у минулому – 6,74 млрд грн, враховуючи 2,7 млрд грн за 3G-ліцензію. Оператор заявив, що за кілька місяців охопив «третім поколінням» 500 населених пунктів, де проживає 35% наших співгромадян. Ці зусилля вилилися у збільшення доходів від мобільного інтернету на 10% за 2015 рік – до 1,44 млрд грн. За останню чверть минулого року порівняно з попереднім цей показник злетів на 75% - до 408 млн грн.

Хоча Київстар у своєму прес-релізі відзначив «популярність послуги «Домашнього Інтернету», та кількість підключених домогосподарств за рік не змінилася – 810 тис., а дохід зменшився на 5% до 967 млн грн.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися