Суд відмовився передати борги Київенерго новому постачальнику електроенергії та тепла

19 липня 2018, 13:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Господарський суд Києва відмовився передати заборгованість компанії Київенерго перед Національною акціонерною компанією Нафтогаз України за спожитий газ комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Відповідне рішення суд ухвалив у четвер, 19 липня, передають Українські Новини.

Згідно з позовними вимоами Нафтогазу, посилаючись на п. 3 ст. 22 закону про теплопостачання, пропонувалося передати Київтеплоенерго як правонаступник теплопостачальної сфери столиці заборгованість приватного підприємства.

Відео дня

Крім того, раніше НАК заявляв, що оплата цього боргу є головною умовою для укладення договору з новоствореним підприємством Київтеплоенерго.

Паралельно в Господарському суді Києва розглядається позов КМДА до Нафтогазу, в якому місто просить суд зобов'язати компанію укласти договір на поставку газу з Київтеплоенерго. Засідання суду відбудеться 24 липня.


Київенерго займається виробництвом теплової та електричної енергії, постачанням теплової енергії, гарячим водопостачанням та централізованим опаленням. Найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго є підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy BV - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.


Нагадаємо, що 1 травня цього року завершилася дія договору міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти від Київенерго до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на комунальне підприємство Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому наголошують, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня, в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X