Київський суд підтвердив законність стягнення з Газпрому $6,4 мільярдів

22 лютого 2017, 12:03
Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Києва від 5 грудня 2016 року, яким той зобов'язав російського газового монополіста компанію Газпром виплатити штраф і пеню, накладені Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд гривень (близько 6,4 млрд доларів за поточним курсом) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну

Відповідне рішення зачитала головуюча суддя Кароліна Тарасенко, передають Українські новини.

Газпром має право оскаржити цю постанову у Вищому господарському суді України.

Відео дня

В ході розгляду апеляції судова колегія відмовила Газпрому в призначення судово-економічної експертизи.

Нагадаємо, що 22 січня АМКУ оштрафував Газпром на 85,966 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу.

Повідомлення Газпрому про сплату штрафу було направлено 4 березня 2016 року, відповідно Газпром повинен був сплатити штраф до 4 травня 2016 року.

12 квітня 2016 року Газпром подав позов до Господарського суду Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

Газпром намагався оскаржити ухвалу Госпсуду Києва про повернення його позову без розгляду, але суди вищих інстанцій підтвердили законність даного рішення.

АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені 5 жовтня 2016 року.

5 грудня Господарський суд Києва вирішив стягнути з російської компанії Газпром штраф і пеню за позовом Антимонопольного комітету в розмірі 172 млрд грн.

Міністерство енергетики Росії 9 грудня 2016 року висловило стурбованість рішенням Господарського суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу і заявило, що це викликає ризики для надійності і стабільності транзиту російського газу через Україну.

Міненерго Росії закликало Україну скасувати це рішення.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає, що вилучення транзитного газу в рамках можливого виконання рішення Господарського суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу АМКУ неможливо.

Також Насалик підтвердив, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман гарантував Єврокомісії, що транзитний газ не буде заарештований за рішенням суду.

АМКУ розглядає можливість стягнення з Газпрому штрафу також і в іноземних юрисдикціях.

Показати ще новини
Радіо НВ
X