Київський стартап переконав ЄБРР розщедритися на $4 млн

22 грудня 2015, 11:39
Український фотобанк Depositphotos отримав іменитого партнера. У минулий четвер компанія повідомила, що продала міноритарну частку акцій Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), говориться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ)

Як розповів ПШ співзасновник Depositphotos Дмитро Сергєєв, за міноритарний пакет акцій ЄБРР інвестувала в цей бізнес $4 млн. Ця угода передбачає, що ще $1 вкладе давній інвестор фотобанку компанія TMT Investments. І закриють її до кінця року.

Відео дня

"Це портфельна, а не стратегічна інвестиція", – підкреслив Сергєєв. Переговори з ЄБРР були важкими й велися півтора року. До Майдану Depositphotos вела переговори і з іншими інвесторами, але всі вони не увінчалися успіхом через погіршення ситуації в країні.

Depositphotos - це класичний фотобанк. Він дозволяє завантажувати і виставляти на продаж фото, відео та інші графічні матеріали через інтернет з будь-якої точки світу. Компанія зареєстрована з США, але її офіс і більшість співробітників, близько 250 людей, знаходяться в Києві.

Ідея створення цього бізнесу виникла у росіянина Дмитра Сергєєва, який живе в Україні, після того, як він у 2009 році створив і продав свій перший інтернет-проект файлообмінник Depositfiles.

Український IT-ринок цієї осені багатий на операції по злиттю і поглинанню. У середині листопада Фонд розвитку України Джордж Сорос придбав акції одного з найбільших українських розробників програмного забезпечення компанії Ciklum.

Але по-справжньому сенсацією цього року стало те, що американська компанія Snapchat у вересні цього року заплатила рекордну для українського IT-ринку суму $150 млн, за стартап Looksery. Ця компанія під керівництвом відомого підприємця Віктора Шабурова розробив сервіс по зміні зображення особи при трансляції відео.

Ілля Кенігштейн, директор з розвитку бізнесу компанії LR Group вважає, що така кількість угод свідчить про те, що в Україні не тільки хороший рівень галузевої освіти та практики, але є люди, які здатні створювати щось нове.

"У нас і далі буде з'являтися все більше західних грошей", – упевнений Кенігштейн.

Частина цих грошей планує залучити і Сергєєв. "Можливі якісь історії з IPO в перспективі трьох років", – говорить він. Але продавати компанію повністю в найближчі п'ять років не дозволяють умови угоди з ЄБРР.Також у програмі дивіться інтерв'ю з генеральним директором однієї з найбільших автозаправних мереж України WOG Сергієм Корецьким.

Завершує випуск огляд економічних новин від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший, в партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X