Київрада зробила крок до заборони продажу алкоголю вночі

26 липня 2018, 19:38

Депутати Київської міської ради погодили проект рішення, який передбачає обмеження продажу спиртовмісних напоїв з 23:00 до 10:00.

Відповідне рішення прийняли за засідання постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики, повідомили у прес-службі Київради.

Відео дня

Зокрема пропонується запровадити заборону на торгівлю вином, пивом (крім безалкогольного), алкогольними та слабоалкогольними напоями в МАФах і стаціонарних об’єктах торгівлі.

При цьому, правило не поширюватиметься на заклади ресторанного господарства – кафе, бари, заклади громадського харчування тощо.

“Цим проектом рішення ми хочемо обмежити продаж алкоголю в у стаціонарних об’єктах торгівлі, МАФах та тимчасових спорудах з 23.00 до 10.00. І цього разу ми доведемо справу до кінця. Що важливо, документ підтриманий і підписаний усіма фракціями в КМР, секретарем Київради та мером міста”, - зазначив співавтор відповідного проекту рішення, депутат Київради Владислав Михайленко.

Згідно з документом, передбачається, що Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київради отримає функції контролю за підприємцями, які не виконуватимуть встановлені обмеження.

Нагадаємо, що 22 вересня 2016 року Київська міська рада прийняла рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі Києва з 23:00 до 10:00 (крім ресторанів).

У грудні 2016 року Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) визнало рішення Київради про заборону реалізації алкоголю в нічний час незаконним і зобов'язало скасувати його протягом місяця.

У квітні 2017-го Господарський суд Києва зобов'язав міську раду скасувати рішення про цю заборону.

Пізніше Вищий господарський суд призупинив виконання рішення Госпсуду Києва, яке передбачає скасування рішення КМДА про заборону нічного продажу алкоголю.

У липні АМКУ заявляв, що Вищий господарський суд України підтвердив необхідність скасування Київрадою заборони на нічний продаж алкоголю.

При цьому, раніше начальник управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради Володимир Слончак заявляв, що суд підтвердив законність рішення Київради про заборону продажу алкоголю вночі.


Крім того, в березні 2016-го Київська міська рада заборонила продавати алкогольні напої у МАФах. Це рішення спровокувало низку протестних акцій з боку їхніх власників.

У вересні 2017 року Київрада повторно виключила продаж алкоголю у МАФах Києва.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У листопаді АМКУ визнав незаконним заборону продажу алкоголю в МАФах Києва.

Показати ще новини
Радіо NV
X