Київрада рекомендувала магазинам обмежити використання поліетиленових пакетів

17 травня 2018, 16:58

Киевсовет рекомендовал субъектам хозяйствования в сфере торговли и услуг предлагать покупателям альтернативу одноразовым полиэтиленовым пакетам. Это могут быть биологические полимерные или бумажные пакеты, многократные сумки и тому подобное.

Київрада рекомендувала суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

Відео дня

Обмеження використання поліетиленових пакетів у магазинах підтримали 75 депутатів, свідчить інформація на сайті Київради.

Рішення має рекомендаційний характер та не тягне за собою жодних штрафних санкцій.

Питання заборони використання та продажу поліетиленових пакетів в Україні має вирішуватись централізовано на державному рівні, адже потребує змін у законодавчих актах України.

"Ми хочемо зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками, або взагалі заборонено. Це рішення рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів. Мається на увазі використання біологічних полімерів чи паперових пакетів, а найцікавіше – повернення до використання багаторазових торбин, які виробляються із тканини", - зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

У Києві переробляється тільки близько третини сміття, все інше йде на поховання. Більшу частину складає поліетилен, який також ускладнює сортування сміття по фракціям для подальшої переробки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X