Київрада фінансово підтримала нового постачальника тепла в столиці

20 вересня 2018, 20:03

Київська міська рада з другої спроби збільшив статутний капітал комунального підприємства Київтеплоенерго з 1,2 млрд грн до 2 млрд грн.

За відповідне рішення проголосувало 62 депутати.

Для фактичного виділення коштів повинні бути внесені зміни в бюджет Києва.

"Мова не йде про "живі" гроші - це рішення буде прийматися в контексті змін до бюджету, а мова йде про збільшення статутного капіталу на 800 млн грн. Ці кошти потрібні на закупівлю обладнання, техніки, паливо-мастильних матеріалів, електроенергію, технологічні потреби. Вони будуть вкрай необхідні під час опалювального сезону для нормальної роботи підприємства", - зазначив під час обговорення проекту заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Відео дня

Раніше Київ остаточно погодився прийняти мільярдні борги Київенерго перед Нафтогазом.

Нагадаємо, що заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить приблизно 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн - заборгованість держави за субвенцією, 2,6 млрд грн - заборгованість споживачів перед Київенерго.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів готовий узгодити державну субвенцію Київенерго в розмірі 729,5 млн грн, що дозволить укласти договір про постачання газу між Київтеплоенерго та Нафтогазом України до початку опалювального сезону.


1 травня цього року закінчився договір міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Київ повинен був завершити прийом теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова, яка використовувала їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня - Київтеплоенерго має прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод Енергія.

Нафтогаз України не погоджувався підписувати договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою КМДА приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. На думку компанії, така позиція КМДА суперечить ст.22 закону Про теплопостачання.

У липні Господарський суд Києва відмовився передати Київтеплоенерго заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ.

Пізніше міський голова Києва Віталій Кличко заявляв, що Нафтогаз діє методом шантажу, вимагаючи від Київської міськадміністрації забрати борги Київенерго на Київтеплоенерго.

Показати ще новини
Радіо НВ
X