Київпастранс купив 40 "московських" трамваїв

21 серпня 2017, 14:47
Комунальне підприємство Київпастранc підписало договір із польським заводом PESA на закупівлю 40 низькопольних трамваїв Fokstrot 71-414К за 61 млн євро (1,81 млрд грн), які розроблялися й випускалися для Москви

Про це стало відомо з договору , опублікованого в електронній системі державних закупівель ProZorro, пише Kievvlast .

За умовами тендера всі трамвайні вагони повинні бути поставлені до 29 грудня 2017 року. А термін гарантійного обслуговування становитиме 36 місяців.

Відео дня

Згідно з угодою вартість трамваїв зафіксовано в євро, з урахуванням митного збору й ПДВ вона становить близько 61 млн євро (1,813 млрд грн). Таким чином, вартість одного трамвайного вагона - 1,527 млн євро (45,329 млн грн).

При цьому договором передбачено, що вартість може бути переглянуто, якщо курс євро, встановлений Нацбанком України, зміниться більш ніж на 10% відносно курсу на дату підписання договору.

Раніше повідомлялося, що українсько-німецьке СП Електронтранс (Львів) подало скаргу в Антимонопольний комітет України (АМКУ) на польську компанію Pesa. Електронтранс просив скасувати оголошення про намір Київпастрансу укласти договір із Pesa на поставку 40 одиниць 26-метрових трамвайних вагонів після перемоги в аукціоні 18 липня.

Незабаром АМКУ відмовив Електронтрансу в задоволенні скарги проти Pesa.

Нагадаємо, у 2012 році влада Москви уклала договір із PESA та Уралвагонзаводом на поставку 120 вагонів для Мосгортрансу. Перші 60 вагонів були поставлені в 2014 році. Пізніше московська влада відмовилася від подальших закупівель через девальвацію національної валюти.

Потім була тривала дискусія між міською владою та виробниками. У результаті Москва купила ще 10 вагонів у грудні 2016 року.

Минулого року Київ теж купив 10 низькопольних трамваїв Pesa. Таким чином, зі 120 вагонів залишаються 40, які, на думку експертів, можуть без проблем опинитися в Києві цього року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X