Київ знайшов тимчасову заміну Нафтогазу

1 серпня 2018, 14:06

Київська міська державна адміністрація (КМДА) закупила газ для забезпечення роботи ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 у приватних компаній.

Про це повідомили у прес-службі Нафтогазу України.

“КМДА закупила необхідні обсяги газу у одного з багатьох приватних постачальників, які працюють на ринку України. Очікується, що ці обсяги дозволять забезпечити безперебійну роботу об’єктів теплогенерації тимчасово, до того, як буде врегульовано питання щодо правонаступництва за накопиченими боргами за пільговий газ, пов’язаними з цими об’єктами”, - відзначили в компанії.

Відео дня

Крім того, за дорученням президента Петра Порошенка, на цьому тижні Кабмін розробив рішення, яке дозволить відновити постачання газу київським об’єктам теплогенерації на пільгових умовах без порушення вимог законодавства.

“Йдеться про укладення мирової угоди між сторонами в суді”, - пояснили в Нафтогазі.

У компанії зазначили, що Нафтогаз “підтверджує свою готовність негайно надати газ для роботи теплогенераційних підприємств Києва на законних підставах”.

Як повідомив заступник голови Київської міськдержадміністрації Петро Пантелєєв, влада міста закупила в Укрнафтобуріння близько 18 млн куб. м газу на період вирішення спору з Нафтогазом, передає агентство Інтерфакс-Україна.


Нагадаємо, що 1 травня цього року закінчився договір міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому підкреслюють, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня, в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

19 липня Господарський суд Києва відмовився передати заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ Київтеплоенерго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X