Київ зібрався продовжити договір із Київенерго

23 квітня 2018, 13:15

24 квітня Київрада розгляне питання продовження договору з Київенерго в частині використання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювального заводу Енергія до 30 червня 2018 року для забезпечення безперебійної роботи об'єктів в процесі їх передачі комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми дуже сподіваємося, що завтра на сесії Київради депутати розглянуть рішення через призму об'єктивної необхідності та ухвалять його без політичних аспектів, які тут недоречні", - сказав він.

Відео дня

Пантелєєв додав, що протягом двох місяців Київтеплоенерго зможе отримати ліцензію Національної комісії у сфері державного регулювання енергетики та комунальних послуг на виробництво електроенергії і підготується до експлуатації ТЕЦ.

У свою чергу головний диспетчер Національної енергетичної компанії Укренерго Віталій Зайченко наголосив на важливості безперебійної роботи ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 в процесі їх передачі від Київенерго до Київтеплоенерго.

"У разі відключення ТЕЦ і збільшення температури навколишнього середовища вище 25 градусів можливі проблеми з надійністю електропостачання споживачів Києва", - сказав він.


Нагадаємо, що Київська міська держадміністрація та Київенерго підписали Угоду про реалізацію проекту управління та реформування енергетичного комплексу Києва 27 вересня 2001 року з терміном дії до 31 грудня 2017 року. Договір передбачав передачу в управління Київенерго комунальних теплових мереж, ТЕЦ, сміттєспалювального заводу Енергія.

У листопаді 2016 року мер Києва, голова Київміськадміністрації Віталій Кличко заявив, що адміністрація не має наміру продовжувати договір з Київенерго на управління тепловими мережами міста.

У березні 2017 року у КМДА заявили, що угода між київською владою і Київенерго завершується, її можуть продовжити до кінця наступного опалювального сезону, але далі будуть шукати нових партнерів.

А вже в червні 2017 року Київська міська рада продовжила договір з Київенерго на управління тепловими мережами міста до 27 квітня 2018 року.


Київенерго займається виробництвом теплової та електричної енергії, постачанням теплової енергії, гарячим водопостачанням та централізованим опаленням. Найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго є підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy B.V. - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.

Показати ще новини
Радіо NV
X