Київ вирішив відмовитися від послуг Київенерго в новому опалювальному сезоні

20 червня 2017, 15:39
Київрада вирішила припинити дію угоди між Київською міською державною адміністрацією (КМДА) і компанією Київенерго про управління та реформування енергетичного комплексу столиці від 27 вересня 2001 року, попередньо продовживши його на чотири місяці - до закінчення майбутнього опалювального сезону 26 квітня 2018 року

"Ми, нарешті, повинні приступити до виконання наміченого плану по завершенню угоди з Київенерго і поверненню майна міської громади. Подальше зволікання в ухваленні цього рішення точно не на користь Києва, київської громади - тоді матимемо додаткові технічні та фінансові ризики", - цитує прес -служба Київради заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

Відео дня

Він уточнив, що рішення передбачає інвентаризацію майна з подальшим поверненням його громаді.

"Мова не просто про повернення майна громаді, а повернення його в належному стані. Адже це дві величезні ТЕЦ, більше 3000 теплових пунктів, 2600 км мереж, 200 котелень, а також сміттєспалювальний завод Енергія", - сказав Пантелєєв.

Нагадаємо, що раніше Київська міська рада продовжила договір з компанією Київенерго на управління тепловими мережами міста до 27 квітня 2018 року.

11 листопада 2016 року мер Києва, голова Київміськадміністрації Віталій Кличко заявив, що адміністрація не має наміру продовжувати договір з компанією Київенерго про управління тепловими мережами міста.

Раніше повідомлялося, що Київська міська держадміністрація веде переговори з Fortum Corporation (Фінляндія) і Veolia Environnement (Франція) про співпрацю при управлінні тепловими мережами.


КМДА і Київенерго підписали Угоду про реалізацію проекту управління та реформування енергетичного комплексу Києва 27 вересня 2001 року з терміном дії до 31 грудня 2017 року. Договір передбачав передачу в управління Київенерго комунальних теплових мереж, ТЕЦ, сміттєспалювального заводу Енергія.

Нагадаємо, що раніше в КМДА заявили, що угода між київською владою і Київенерго про передачу в управління та користування частини майна можуть продовжити до кінця наступного опалювального сезону - далі будуть шукати нових партнерів.

КМДА пропонувала Київраді продовжити дію договору з Київенерго до кінця опалювального сезону, а саме, до 27 квітня 2018 року.

ДТЕК належить 72,4% акцій Київенерго, ще 25% + 1 акція компанії належить державі.

Показати ще новини
Радіо NV
X