Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Київ підготував нову заборону на продаж алкоголю

25 квітня, 12:59
1263
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Київрада повторно обмежить торгівлю алкоголем вночі

Київська міська рада внесла в план роботи питання про новий проект рішення про обмеження нічного продажу алкоголю в магазинах.

Про це повідомив народний депутат України і радник київського голови Дмитро Білоцерківець на своїй Facebook-сторінці.

"Після того, як позавчора (23 квітня, - ред.) президент підписав законопроект №3149 про надання повноважень місцевим радам визначати режим продажу алкоголю у стаціонарних приміщеннях, Київрада має всі підстави реєструвати новий проект рішення і остаточно обмежити нічний продаж алкоголю в капітальних магазинах, на заправках і в мережевих торгових центрах", - пише він.

За його словами, перша частина роботи вже зроблена, і відповідна ініціатива вже внесена до плану діяльності міської ради. Сам проект рішення підготовлений і днями буде зареєстрований.

"Раніше, коли Київрада ухвалювала такі рішення, це обмеження фактично вважалося рекомендацією, оскільки не було відповідальності за його порушення. Але навіть таку рекомендацію постійно оскаржували в судах виробники алкоголю і господарюючі суб'єкти", - пише Білоцерківець.

За його словами, в майбутньому буде необхідно вносити правки в цей закон з метою посилення відповідальності, адже штраф, передбачений там, не так лякає порушників так, як ймовірність втрати ліцензії.

"Упевнений, потрібно дати місцевим ДФС право займатися скасуванням ліцензій щодо продажу алкоголю в разі невиконання рішень місцевих рад", - зазначає депутат.

Крім цього, він наголосив, що на законодавчому рівні необхідно прояснити ситуацію з ліцензією для кафе та ресторанів. "Адже коли таку ліцензію можна отримати на таких же умовах і за тією ж вартістю, що і ліцензію для роздрібного продажу, то це дає можливість йти від обмежень суб'єктам господарювання. А це свідчить, що рішення місцевих рад не будуть максимально ефективними", - пояснив чиновник.

Нагадаємо, що 22 вересня 2016 року, Київська міська рада прийняла рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі Києва з 23:00 до 10:00 (крім ресторанів).

У грудні 2016 року Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) визнало рішення Київради про заборону реалізації алкоголю в нічний час незаконним і зобов'язав скасувати його протягом місяця.

У квітні 2017-го Господарський суд Києва зобов'язав міську раду скасувати рішення про заборону реалізації на території міста алкогольних і слабоалкогольних напоїв суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю, в нічний час.

Пізніше Вищий господарський суд призупинив виконання рішення Госпсуду Києва, яке передбачає скасування рішення КМДА про заборону нічного продажу алкоголю.

У липні АМКУ заявляв, що Вищий господарський суд України підтвердив необхідність скасування Київрадою заборони на нічний продаж алкоголю.

При цьому, раніше начальник управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради Володимир Слончак заявляв, що суд підтвердив законність рішення Київради про заборону продажу алкоголю вночі.


Крім того, в березні 2016-го Київська міська рада заборонила продавати алкогольні напої у МАФах. Це рішення спровокувало низку протестних акцій з боку їхніх власників.

У вересні 2017 року Київрада повторно виключила продаж алкоголю у МАФах Києва.

У листопаді АМКУ визнав незаконним заборону продажу алкоголю в МАФах Києва.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися