Київ підготував нову заборону на продаж алкоголю

25 квітня 2018, 12:59

Київська міська рада внесла в план роботи питання про новий проект рішення про обмеження нічного продажу алкоголю в магазинах.

Про це повідомив народний депутат України і радник київського голови Дмитро Білоцерківець на своїй Facebook-сторінці.

"Після того, як позавчора (23 квітня, - ред.) президент підписав законопроект №3149 про надання повноважень місцевим радам визначати режим продажу алкоголю у стаціонарних приміщеннях, Київрада має всі підстави реєструвати новий проект рішення і остаточно обмежити нічний продаж алкоголю в капітальних магазинах, на заправках і в мережевих торгових центрах", - пише він.

Відео дня

За його словами, перша частина роботи вже зроблена, і відповідна ініціатива вже внесена до плану діяльності міської ради. Сам проект рішення підготовлений і днями буде зареєстрований.

"Раніше, коли Київрада ухвалювала такі рішення, це обмеження фактично вважалося рекомендацією, оскільки не було відповідальності за його порушення. Але навіть таку рекомендацію постійно оскаржували в судах виробники алкоголю і господарюючі суб'єкти", - пише Білоцерківець.

За його словами, в майбутньому буде необхідно вносити правки в цей закон з метою посилення відповідальності, адже штраф, передбачений там, не так лякає порушників так, як ймовірність втрати ліцензії.

"Упевнений, потрібно дати місцевим ДФС право займатися скасуванням ліцензій щодо продажу алкоголю в разі невиконання рішень місцевих рад", - зазначає депутат.

Крім цього, він наголосив, що на законодавчому рівні необхідно прояснити ситуацію з ліцензією для кафе та ресторанів. "Адже коли таку ліцензію можна отримати на таких же умовах і за тією ж вартістю, що і ліцензію для роздрібного продажу, то це дає можливість йти від обмежень суб'єктам господарювання. А це свідчить, що рішення місцевих рад не будуть максимально ефективними", - пояснив чиновник.

Нагадаємо, що 22 вересня 2016 року, Київська міська рада прийняла рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі Києва з 23:00 до 10:00 (крім ресторанів).

У грудні 2016 року Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) визнало рішення Київради про заборону реалізації алкоголю в нічний час незаконним і зобов'язав скасувати його протягом місяця.

У квітні 2017-го Господарський суд Києва зобов'язав міську раду скасувати рішення про заборону реалізації на території міста алкогольних і слабоалкогольних напоїв суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю, в нічний час.

Пізніше Вищий господарський суд призупинив виконання рішення Госпсуду Києва, яке передбачає скасування рішення КМДА про заборону нічного продажу алкоголю.

У липні АМКУ заявляв, що Вищий господарський суд України підтвердив необхідність скасування Київрадою заборони на нічний продаж алкоголю.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

При цьому, раніше начальник управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради Володимир Слончак заявляв, що суд підтвердив законність рішення Київради про заборону продажу алкоголю вночі.


Крім того, в березні 2016-го Київська міська рада заборонила продавати алкогольні напої у МАФах. Це рішення спровокувало низку протестних акцій з боку їхніх власників.

У вересні 2017 року Київрада повторно виключила продаж алкоголю у МАФах Києва.

У листопаді АМКУ визнав незаконним заборону продажу алкоголю в МАФах Києва.

Показати ще новини
Радіо NV
X