Київводоканал оголосив тендер на $1 млрд на реконструкцію Бортницької станції

18 березня 2019, 11:58

Роботи з реконструкції Бортницької станції триватимуть до 2025 року

Київводоканал оголосив міжнародний тендер з вибору генеральної підрядної організації для виконання будівельних робіт з реконструкції Бортницької станції аерації, що фінансується за рахунок кредиту Японії на 108,193 млрд японських єн (близько $970 млн), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Бортницька станція аерації є одним з найбільших комплексів очисних споруд в Східній Європі і єдиною станцією очищення стічних вод в Києві.

В кінці лютого 2019 року Японське агентство міжнародного співробітництва JICA, що виступає кредитором від уряду Японії, офіційно погодило всю тендерну документацію.

Кредит надається на 40 років під 0,1% річних з пільговим періодом 10 років. За умовами кредиту, 30% від загальної вартості будівництва має бути направлено на товари і послуги, що поставляються з Японії.

Договірні процедури і підписання контракту з генпідрядником заплановано на грудень 2019 року, а реалізація безпосередньо будівельних робіт - з лютого 2020 року по серпень 2025 року.

БСА - єдина станція очистки стічних вод в Києві, що очищає всі стічні води столиці та прилеглих населених пунктів Київської області, зокрема, Вишгорода, Ірпеня, Вишневого, Гнедина, Щасливого, Чабанів, Коцюбинського, Погребів, Новоселок, Софіївської та Петропавлівської Борщагівки, Гатного, в яких проживає 5 млн жителів.

БСА займає територію 151 га в Дарницькому районі столиці і складається з трьох блоків очистки стічних вод. Станція будувалася поетапно по мірі зростання і будівництва Києва. Перший блок (все по 600 тис. Куб. м на добу) був введений в 1965 році, другий - в 1976 році, третій - в 1987 році. На сьогодні фактичний обсяг стічних вод, що надходять на очистку, становить від 700 тис. до 1 млн куб. м на добу.

Існуючі мулові поля займають загальну площу понад 272 га. При проектуванні БСА обсяг осаду на мулових полях прогнозувався на рівні 3,5 млн куб. м, але фактично вони переповнені втричі. На трьох мулових полях накопичилося понад 10 млн куб. м осаду і щодня його кількість зростає, що створює постійну загрозу витоку, затоплення прилеглих територій і забруднення водних ресурсів.

В рамках підготовки до реалізації проекту українська сторона оснастила будівельний майданчик площею 35 га, виконавши роботи з вивезення мулу з території "піонерних" мулових полів об'ємом 125 тис. куб. м і демонтувавши конструкції такіх полів загальним обсягом 35 тис. куб. м.

Як повідомлялося, кредитна угода між JICA та урядом України була підписана 15 червня 2015 року. З грудня 2018 року Київводоканал працює з консорціумом японських компаній Nippon Koei Co., TEC International Co. і Nihon Suiko Sekkei Co. як консультантом і проектувальником робочої документації. Підписана з цим консорціумом у березні 2018 року угода про спільну діяльність розраховане на термін 88 місяців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X