Кіберполіція відкриє кримінальні справи проти співробітників M.E. Doc через вірус Petya

4 липня 2017, 11:04
1295
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Співробітники ME Doc знали про проблеми безпеки

Українська компанія M.E. Doc, яка випускає бухгалтерське програмне забезпечення, може бути звинувачена у зв'язку з серйозною кібератакою минулого тижня, яка спричинила значні пошкодження комп'ютерних систем по всьому світу

Про це заявив начальник кіберполіції України полковник Сергій Демидюк, передає Радіо Свобода.

За його словами, співробітників київського офісу M.E. Doc неодноразово попереджали, що їх структура інформаційних технологій не є безпечною.

"Вони про це знали. Їх багато раз попереджали різні антивірусні компанії. За цю зневагу ці люди постануть перед кримінальною відповідальністю", - заявив Демидюк.

Керівники компанії M.E. Doc, Олеся Линник та її батько Сергій, повідомили Reuters, що їх програмне забезпечення не відповідає за поширення вірусу, і вони не розуміють висунення звинувачень проти них.

Служба безпеки України 1 липня заявила про причетність російських спецслужб до атак комп'ютерного вірусу Petya.A. За даними СБУ, зараження комп'ютерних систем відбувалося в кілька етапів напередодні Дня Конституції України через використання прикладного бухгалтерського програмного забезпечення.


Нагадаємо, що 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, ряду банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України.

Потужна хакерська атака почалася з України, а потім сталася і в 64 інших країнах. Експерти назвали винуватцем зараження ПК програму M.E. Doc, використовуваної в бухгалтерії.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися