Кіберполіція закрила більше десятка "фейкових" інтернет-магазинів

21 березня 2017, 14:58
Минулого тижня Кіберполіція і слідчі Дарницького управління поліції закрили 11 "фейкових" інтернет-магазинів, пише ain.ua

Як зазначає видання, вони працювали на українському ринку з 2013 року і заробляли на продажу неіснуючого товару.

Так, у ході операції правоохоронці закрили магазини Konfitel.com, layaway.com.ua, docamarket.com, elman.com.ua, tradestar.com.ua, etorg.biz, zumer.com.ua, kievplasma.com.ua, kucha.com.ua, domotech.kiev.ua, tehnogarant.com.ua.

Відео дня

За даними відомства, організатор і інші учасники з 2013 по 2017 рік замовили створення фіктивних підприємств, таких як ТОВ Технопарк-центр, ТОВ ЛТД-ПРОДУКТ, ФОП Хмеленко О. О., ФОП Козинцов О. С., щоб використовувати їх для діяльності магазинів.

Також були створені колл-центри, які надавали достовірності роботі магазинів. Договори про надання послуг інтернет-зв'язку та телефонії укладали на підставних осіб.

Оператори таких "колл-центрів" зв'язувалися з замовниками, приймали замовлення на неіснуючий товар (побутову техніку, мобільні телефони, аксесуари), висилали реквізити для переказу коштів. Покупців, які вже замовили щось в магазині, вносили в "чорні списки", щоб вони не заважали роботі "колл-центру". Отримані гроші знімали інші особи з банкоматів у Києві.

Кіберполіція повідомляє, що група довгий час застосовувала конспіративні методи, щоб не бути спійманою. Учасникам було заборонено користуватися мобільними, спілкуватися особисто, координація дій проходила в запаролених чатах з автоматичним видаленням повідомлень. Всі учасники використовували програми для шифрування і зміни IP-адрес.

Показати ще новини
Радіо НВ
X