Хорошковський передумав купувати "дочку" російського Сбербанку через санкції - ЗМІ

5 березня 2018, 08:45

Бізнесмен Валерій Хорошковський вийшов із переговорів щодо купівлі українського Сбербанку.

Про це повідомило джерело в банківських колах, передає finclub.

Як пише видання, Хорошковський досяг принципової домовленості з материнською структурою Сбербанку. Але вийшов з переговорів після того, як його юристи знайшли можливі ризики, пов'язані з порушенням санкційного законодавства ЄС у разі прямої або опосередкованої купівлі українського Сбербанку.

Відео дня

"Для Хорошковського, який є резидентом Монако, питання санкцій ЄС дуже важливе, тому він вийшов з переговорів", - розповів співрозмовник.


Валерій Хорошковський за режиму Віктора Януковича обіймав посади міністра фінансів, а також голови Служби безпеки України (СБУ). З 2013 року проживає у Монако. На сьогодні Хорошковський є співвласником телеканалу Інтер.


Також зазначається, що вихід бізнесмена з переговорів збігся у часі зі звільннням з банку голови правління Ігоря Юшка, який допомагав йому вести переговори.

Як відомо, Юшко залишив банк з 1 лютого. Також після цього правління банку залишив ще скарбник банку Дмитро Золотько. В.о. голови правління банку стала Ірина Князєва.

Зараз Національний банк України (НБУ) розглядає документи від білоруського Парітетбанку на придбання 100% акцій Сбербанку, який був направлений йому 21 грудня 2017 року.

Нагадаємо, раніше заступник глави НБУ Катерина Рожкова говорила, що на дочірню фінустанову Сбербанку є потенційний покупець. Також, за її словами, є зацікавлені покупці і на Промінвестбанк. Однак вони поки не подавали документи в НБУ.

У листопаді 2017 року стало відомо, що російський Сбербанку продає свою українську "дочку" бізнесменові Валерію Хорошковському.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X