Холодницький задумався про премії у САП у справі Онищенка

9 серпня 2018, 19:20

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький вважає призначення премій співробітникам НАК Нафтогазу України за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі нелогічними.

Про це він заявив в ефірі Радіо НВ.

"У мене, наприклад, логічне запитання: якщо є юридичний департамент, який отримує величезні кошти, тим більше, що були укладені договори з іноземними адвокатами, - це те саме, що ми зараз почнемо самі собі виписувати премії за кожну виграну справу. Два мільярди - доведемо, дасть бог, там Онищенко вирок буде, наприклад, - давайте собі випишемо премію. Це та робота, за яку нам вже і так платять. До речі, не малі гроші", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Наглядова рада Нафтогазу підтримала виплату бонусів правлінню компанії у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським монополістом компанією Газпром.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в цьому випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правління має отримати виплату в розмірі $45,6 млн.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман попросив наглядову раду Нафтогазу переглянути рішення щодо преміювання.

Пізніше Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження через багатомільйонні премії в Нафтогазі. Також стало відомо, що голова правління Нафтогазу України Андрій Коболєв і комерційний директор компанії Юрій Вітренко отримали близько 70% від всієї суми премій за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським Газпромом.

Повну версію інтерв'ю з Назаром Холодницьким слухайте на Радіо НВ в п'ятницю, 10 серпня, о 20:00.

Показати ще новини
Радіо NV
X