Хімзаводи Фірташа погрожують знизити виробництво через дії Укрзалізниці

21 серпня 2018, 16:29

Три азотних підприємства з групи Ostchem Дмитра Фірташа - черкаський Азот, Рівнеазот і Сєверодонецький Азот - просять врегулювати ситуацію з дефіцитом вантажних вагонів Укрзалізниці. В іншому випадку, виробництво азотних добрив на цих заводах може бути повністю зупинено.

ОБТ це йдеться в повідомленні групи Group DF.

Зокрема, керівництво підприємств звернулося з відкритими листами до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови Укрзалізниці Євгену Кравцову з проханням "не допустити зриву осінньої посівної кампанії".

Відео дня

Підприємства вже почали підготовку до зниження виробничих потужностей і допускають подальшу повну зупинку виробництва, через обмеженість складських приміщень, куди тимчасово відвантажується випущена продукція.

"Якщо найближчим часом подача рухомого складу не відновиться, азотні підприємства Ostchem будуть змушені повністю зупинити свою роботу, що в свою чергу ставить під загрозу осінню посівну кампанію для українського АПК", - йдеться в повідомленні.

За інформацією Ostchem, 50% продукції транспортується за допомогою рухомого складу компанії Укрзалізниця. Добова потреба кожного підприємства в вагонах в середньому становить 200 од., а денний обсяг відвантажень підприємств в середньому становить 10 тис. тонн.

Ostchem обвинувачує Укрзалізницю в порушенні нею домовлених зобов'язань і відсутності яких-небудь дій з врегулювання кризи.

У Group DF відзначають, за період з 17 по 21 серпня на Черкаський Азот із заявлених 150 вагонів було поставлено всього два, Рівнеазот із заявлених 75 отримав тільки 15

Згідно з даними Союзу хіміків України, який 20 серпня звернувся з відкритим листом до прем'єра Володимира Гройсмана про створення робочої групи для контролю забезпечення рухомим складом хімпідприємств, Рівнеазот вимушено складирував 12 тис. тонн аміачної селітри на відкритому майданчику. Союз хіміків оцінює добову потребу підприємств у вагонах в середньому в 90 од., в тому числі Черкаського Азоту - в 50 од.


Ostchem управляє активами азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа. До складу групи входять виробники азотних добрив Азот (Черкаси), Рівнеазот, Сєвєродонецьке об'єднання Азот (Луганська обл.) І Концерн Стірол (Донецька обл., контроль над цим підприємством втрачено через окупацію частини Донбасу).

Показати ще новини
Радіо NV
X