Керівництво заводів Новинського запідозрили у підробці документів

27 вересня 2017, 14:29
Генеральна прокуратура повідомила про підозру керівництву Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ, Миколаїв), Херсонського суднобудівного заводу (ХСЗ) і посадовим особам Фонду державного майна (ФДМ) в підробці документів

Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Відзначається, що правоохоронці розслідують факти зловживань службовим становищем посадовими особами ФДМ, ХСЗ і Міністерства промислової політики при внесенні змін і виконанні умов договору купівлі-продажу 90,3% акцій ЧСЗ.

Відео дня

В ході провадження досудового розслідування встановлено, що посадові особи ФДМ, ХСЗ і ЧСЗ знали, що умови договору купівлі - продажу пакета акцій, а саме інвестиційні зобов'язання (створення нових робочих місць, технічне переоснащення та розвиток суднобудівних потужностей на 49 млн грн) не були виконані.

Але тим не менш 27 червня 2012 року, діючи за попередньою змовою, склали офіційний документ - акт підсумкової перевірки, в який внесли завідомо неправдиві відомості про те, що інвестиційні зобов'язання виконані.

За вказаних обставин Генеральною прокуратурою 3 посадовим особам ФДМ, а також керівникам ХСЗ і ЧСЗ 27 вересня повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, підробка офіційних документів) Кримінального кодексу.

В даний час досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 25 вересня минулого року в офісах підприємств, пов'язаних з одним з лідерів Опозиційного блоку Вадимом Новинським правоохоронці провели обшуки на території Миколаївської, Київської та Дніпропетровської областей.

Крім того, раніше співробітники Генпрокуратури повідомили про підозру двом колишнім керівникам Миколаївського суднобудівного заводу Океан в нанесенні підприємству 1,5 млрд грн збитків.

ТОП-службовці заводу протягом 2012-2016 років штучно створили кредиторську заборгованість підприємства, умисно довівши його до банкрутства та заволоділи його майном.

Також, генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв повернути державі два заводи Новинського.


Суднобудівний бізнес Смарт холдингу об'єднує компанія Smart Maritime Group (SMG), контрольована Вадимом Новинським.

SMG управляє Чорноморським суднобудівним заводом і Херсонським суднобудівним заводом, Миколаївським машинобудівним заводом і термінальним комплексом Очаків.

Показати ще новини
Радіо NV
X