Керівництво Нафтогазу вирішили нагородити багатомільйонними преміями за ще одну перемогу над Газпромом - ЗМІ

29 травня 2018, 14:21

Наглядова рада Національної акціонерної компанії Нафтогаз України підтримала виплату бонусів правлінню компанії у зв'язку з перемогою у Стокгольмському арбітражі над російським монополістом компанією Газпромом.

Про це повідомило джерело в Нафтогазі, передає ЕП.

Також воно стверджує, що відповідне рішення прийнято за виграш другої частини судового протистояння - так званого "транзитного" контракту.

Відео дня

Зазначається, що затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в цьому випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правлінню підлягає виплата у розмірі $45,6 млн.

На сьогодні з цієї суми сплачено менш ніж половина ($20 млн). Решта $25,6 млн будуть виплачені тільки після фактичного виконання Газпромом рішення Стокгольмського арбітражу про необхідність виплати Нафтогазу $2,6 млрд. Зазначимо, що російська компанія відмовляється виконувати це рішення, і заявила про намір розірвати договірні відносини з Нафтогазом.

Раніше повідомлялося, що правління Нафтогазу минулого року отримало премії за виграш першої частини судового спору з Газпромом.

У список премійованих потрапили 8 осіб. Серед них - Андрій Коболєв, Сергій Перелома, Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк і Костянтин Пожидаєв.

Загальна сума коштів, зекономлена Нафтогазом державі завдяки перемозі у суді Швеції становить близько $50 млрд. Виплата премій і бонусів є загальносвітовою практикою.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів із Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

28 травня стало відомо, що Газпром направив до апеляційного суду заяву про повне скасування рішення арбітражу за транзитним контрактом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X