Керівництво Нафтогазу вирішили нагородити багатомільйонними преміями за ще одну перемогу над Газпромом - ЗМІ

29 травня 2018, 14:21
1026
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Керівництво Нафтогазу вирішили нагородити багатомільйонними преміями за ще одну перемогу над Газпромом - ЗМІ - фото

Правлінню підлягає виплата в розмірі $45,6 млн

Наглядова рада Національної акціонерної компанії Нафтогаз України підтримала виплату бонусів правлінню компанії у зв'язку з перемогою у Стокгольмському арбітражі над російським монополістом компанією Газпромом.

Про це повідомило джерело в Нафтогазі, передає ЕП.

Також воно стверджує, що відповідне рішення прийнято за виграш другої частини судового протистояння - так званого "транзитного" контракту.

Зазначається, що затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в цьому випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правлінню підлягає виплата у розмірі $45,6 млн.

На сьогодні з цієї суми сплачено менш ніж половина ($20 млн). Решта $25,6 млн будуть виплачені тільки після фактичного виконання Газпромом рішення Стокгольмського арбітражу про необхідність виплати Нафтогазу $2,6 млрд. Зазначимо, що російська компанія відмовляється виконувати це рішення, і заявила про намір розірвати договірні відносини з Нафтогазом.

Раніше повідомлялося, що правління Нафтогазу минулого року отримало премії за виграш першої частини судового спору з Газпромом.

У список премійованих потрапили 8 осіб. Серед них - Андрій Коболєв, Сергій Перелома, Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк і Костянтин Пожидаєв.

Загальна сума коштів, зекономлена Нафтогазом державі завдяки перемозі у суді Швеції становить близько $50 млрд. Виплата премій і бонусів є загальносвітовою практикою.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів із Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

28 травня стало відомо, що Газпром направив до апеляційного суду заяву про повне скасування рішення арбітражу за транзитним контрактом.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

25 березня, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8935
Компанії/Ринки

25 березня, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
4467
Події

Вчора, 18:31

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2714

Головне

Події

Вчора, 11:17

thumb img
В Україні набув чинності закон про визнання воїнів УПА учасниками бойових дій
Геополітика

Вчора, 22:14

thumb img
Присутність російських військових у Венесуелі порушує конституцію - Гуайдо
Події

Вчора, 14:08

thumb img
Спецоперація 54-ї бригади: з'явилося відео знищення командного пункту окупантів