Керівник Укрнафти поскаржився на неможливість продати нафту з аукціонів

19 листопада 2018, 18:32

Укрнафта має проблеми зі стабільністю грошового потоку через те, що часто державні аукціони, на яких компанія зобов’язана продавати нафту, зриваються.

Про це заявив голова правління Укрнафти Марк Роллінс в програмі Гроші вперед! на Радіо НВ.

За його словами, через це Укрнафті непросто виконати свою інвестпрограму. Роллінс вважає, що нинішня система аукціонів неспроможна, вона не підходить під поточні ринкові умови і ринкову структуру.

Відео дня

"В Україні є тільки один працюючий великий нафтопереробний завод і один великий продавець сирої нафти – навіщо в таких умовах потрібен аукціон?", сказав він.

Крім того, на думку глави Укрнафти, механізм ціноутворення за стартову ціну також неефективний.

"...Між призначенням ціни і проведенням безпосередньо аукціону проходить дуже багато часу. Це дозволяє учасникам оцінити обстановку на світовому ринку і вирішити, чи будуть вони в підсумку щось купувати чи ні", пояснив Роллінс.

Також такий механізм не дозволяє Укрнафті експортувати сиру нафту, якщо немає покупців всередині країни.

"У нас є один монопольний покупець, тому у нас не особливо широкий вибір. І якщо цей покупець не бере участі в аукціоні, то ми так і залишаємося з нафтою, яку неможливо продати", підкреслив глава компанії.


НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

Показати ще новини
Радіо НВ
X