Казахстан веде переговори з Росією щодо блокади українського транзиту

8 липня 2016, 11:43
402
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Асет Асавбаев повідомив, що поки для поставок продукції Україна і Казахстан використовують наземний шлях через каспійський регіон

Фото: ortcom.kz

Голова комітету транспорту міністерства з інвестицій та розвитку Казахстану Асет Асавбаев повідомив, що переговори з Росією на тему зняття обмежень на транзит українських товарів ведуться на високому рівні, передає Інтерфакс-Україна

"Заборона на перевезення українського вантажу через територію Росії почала діяти з 1 липня, і поки вона не знята. Переговори у зв'язку з цим з Росією ведуться не тільки на рівні комітету (транспорту Мининвестразвития), але і на найвищих рівнях", повідомив Асавбаев.

Поки що для поставок продукції Україна і Казахстан використовують наземний шлях через каспійський регіон.

"Так, він дещо дорожче, ніж залізничні перевезення, і веде до подорожчання продукції, але це теж вихід", – зазначив очільник комітету.

Крім того, казахстанська національна палата підприємців Атамекен заявила, що на російсько-білоруському кордоні простоюють 20 автотранспортних засобів і 80 вагонів з українськими товарами, що призначені для Казахстану.

"Машини і вагони, які прибули до Смоленська після 30 червня поточного року, митні органи Росії ровертають і відправляють назад", – наголошується в повідомленні.

Як заявляють в організації, інформація щодо ситуації змінюється щогодини.

Атамекен звернувся з офіційною заявою до комітету держдоходів Мінфіну Казахстану з проханням надати сприяння у пропуску машин і вагонів.

В організації зазначають, що Федеральна митна служба Росії повідомила казахстанським митним органам, що 25 машин, які прибули до Смоленська до 1 липня, вже оформлені і направляються в Казахстан. По вагонах інформація уточнюється.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України закликало Казахстан вимагати від Росії скасування обмежень на транзит українських товарів.

Раніше штаб оперативного реагування МЕРТ зафіксував факти блокування транспорту з українськими товарами на кордоні з Російською Федерацією. В результаті затримано 43 фури та 22 вагони.

Автомобілі затримані у зв'язку з набранням чинності з 1 липня цього року тимчасової заборони РФ на транзит українських товарів і на перевезення з третіх країн, які прямують через територію України в Казахстан і Киргизстан .

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни
IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
Країни

Сьогодні, 11:03

article_img
Сурогатне материнство. Чому британці їдуть по дитину за кордон, в тому числі в Україну

Головне

Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Країни

Сьогодні, 09:57

article_img
У Москві провели пікети за звільнення українських в'язнів Кремля
Геополітика

Вчора, 20:05

article_img
Росія розмістила нові ракетні комплекси Іскандер поблизу кордону з Україною - Fox News