Казахстан хоче вийти з угоди з ОПЕК

10 липня 2017, 08:28
Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК, з нарощуванням видобутку протягом одного-двох місяців

Про це ТАСС повідомив міністр енергетики республіки Канат Бозумбаєв.

Відповідаючи на питання, чи виступає Казахстан за поступовий вихід з угоди з ОПЕК протягом декількох місяців або за різке зростання видобутку, Бозумбаєв сказав: "Перший варіант".

Відео дня

При цьому міністр зазначив, що Астана ще не визначилася зі своєю позицією щодо необхідності продовження угоди. "Це питання листопада", - сказав він. У листопаді відбудеться черговий саміт ОПЕК.

Крім того, Бозумбаев повідомив, що Казахстан в поточному році перевиконає свій план і добуде більш ніж 81 млн тонн нафти. "План річний був 81 млн тонн, думаю, що буде більше", - сказав він.

Нагадаємо, що у кінці 2016 року ОПЕК і 11 незалежних країн-експортерів, в числі яких Росія та Казахстан, уклали угоду про скорочення видобутку нафти. Згідно з домовленостями, учасники протягом першого півріччя 2017 року мали вивести з нафтового ринку 1,8 млн барелів на добу (по відношенню до рівня жовтня 2016 року).

На зустрічі у Відні в травні цього року країни продовжили угоду до квітня 2018 року, зберігши колишні квоти для всіх учасників. Мета угоди - знизити глобальні запаси нафти до середніх за п'ять років рівнів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X