Кавуни в Україні подорожчали в три рази в порівнянні з минулим роком — галузева асоціація

3 серпня 2020, 18:00

Ціни на кавуни в Україні виявилися максимальними за останні п’ять років через неврожай.

Попри сезонне зниження цін, на початку серпня українські виробники відвантажують кавуни майже в три рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Про це повідомила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Сезон місцевих кавунів в Україні наближається до свого піку. Через збільшення пропозиції на ринку ціни на "смугасту ягоду" опустилися до мінімального за сезон рівня. Однак, незважаючи на сезонне зниження цін, українські виробники на початку серпня відвантажують кавуни майже в три рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року », - повідомила Звєрєва.

Повідомляється, що гуртові ціни на кавуни в Україні на цей час коливаються в межах 4-6 грн / кг. Роком раніше ціни на ягоду були на рівні 1,5-2 грн / кг.

За словами Звєрєвої, високі ціни в порівнянні з минулим сезоном пояснюються в першу чергу похолоданням в травні і першій половині червня. Відзначається, що заморозки не тільки затримали сезон ранніх сортів кавунів на кілька тижнів, а й позначилися на врожаї більш пізніх сортів.

«Ті фермери, які попри прохолодну погоду (мінімальні нічні температури повітря в травні фіксувалися в межах 4-7 ° С) все ж зважилися сіяти кавуни на початку травня, або частково втратили урожай, або отримали нерівномірні сходи. Відповідно, продукція на ринок сьогодні надходить нерівномірно », - пояснила Звєрєва.

На сьогодні ціни на кавуни в Україні є максимальними за останні п'ять років. Найближчі до сьогоднішніх показників ціни фіксувалися в 2018 році - в межах 2,5-3,5 грн / кг. На початку серпня 2019 і 2016 роках кавун відвантажувався приблизно в одному ціновому діапазоні - 1,5-2 грн / кг, а в 2017 році середні оптові ціни були ще нижче - 1,5 грн / кг.

Нагадаємо, що підвищення цін на кавуни на 20-30% через неврожай прогнозували ще в липні . Всього з початку липня українські фермери знизили ціну на кавуни в середньому на 42%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X