Картина ділового дня: зростання української економіки, ціни на газ від Нафтогазу і дрони Нової пошти

20 квітня 2018, 21:32

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 20 квітня.

Головне

Валовий внутрішній продукт України у першому кварталі 2018 року виріс на 2,3%, йдеться в новому інфляційному звіті Нацбанку. Зростання викликане, в першу чергу, збільшенням доходів населення і, як наслідок, більш активним споживчим попитом, а також завдяки збереженню сприятливої зовнішньої кон'юнктури для збуту українських товарів. Втім, він також пояснюється суто математичним ефектом через низьку базу порівняння - минулого року приріст ВВП різко зменшився через блокаду Донбасу.

Відео дня

Україна не буде вводити квоти щодо імпорту нафтопродуктів. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі не знайшла підстав для порушення відповідного спеціального розслідування, ініціатором якого виступила компанія Укртатнафта. На думку комісії, внутрішнє виробництво бензинів, автогазу і дизельного палива не здатне повністю задовольнити попит споживачів. До того ж, в Україні не спостерігається різкого і непередбачуваного зростання імпортних постачань. Напередодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман обіцяв, що уряд не буде приймати рішення, які можуть привести до підвищення цін на нафтопродукти.

Нафтогаз запропонував встановлювати ціни в залежності від обсягу споживання. Про це йдеться у презентації компанії, яка виявилася в розпорядженні Українських новин. Для першої категорії ціна газу залишиться на поточному рівні - 6,96 грн за куб. м. Для другої - ті, у кого обсяг споживання, буде перевищувати соціальну норму. Також Нафтогаз пропонує виключити з ланцюжка постачань газу населенню облгази та здійснювати постачання за спецзобов'язаннями самостійно.

Компанії та ринки

Кожен третій банк порушує нормативи Нацбанку, свідчать дані регулятора. Три установи не виконують вимогу достатності капіталу, ще три - короткострокової ліквідності, 15 порушують норматив максимального ризику на одного контрагента, один - великих кредитних ризиків, 19 - кредитування пов'язаних осіб, 10 - валютної позиції. Деякі установи порушують одразу кілька нормативів. Наприклад, банк Форвард відразу шість, ВТБ Банк - чотири, Кредит Дніпро - три. Усі нормативи НБУ у повній мірі виконують 51 з 82 банку.

Зростання автовиробництва в Україні сповільнилося, повідомила асоціація Укравтопром. Вітчизняні автопідприємства за підсумками першого кварталу 2018 року виробили 2,064 тис. автотранспортних засобів. Це на 43% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Місяцем раніше, за підсумками січня-лютого 2018 року, зростання виробництва автотранспорту становило 71% до аналогічного періоду минулого року. За підсумками трьох місяців 2018 року випуск легкових автомобілів збільшився на 57,7% - до 1,768 тис. од., випуск автобусів - на 19%, до 201 од. Випуск комерційних автомобілів скоротився на 38% - до 95 од.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Антимонопольний комітет оштрафував три компанії за змову під час продажу шин Укрпошті. Як повідомила прес-служба відомства, три постачальники - Шинні Технології, Інтергума-2010 та Інтершина УА - повинні сумарно сплатити 6,4 млн грн за те, що скоординували свої дії на тендері у 2015 році. У комітеті заявили, що оштрафовані "спотворили результати торгів", замінивши ризики, які породжує конкуренція, на координацію своєї поведінки.

Укрнафта вперше за 12 років виставила газ на біржу, свідчать дані Української енергетичної біржі. Це перші відкриті торги природним газом компанії з 2006 року. На продаж виставлені 4 млн куб. м газу, що становить близько 5% місячного видобутку газу Укрнафтою. Стартова ціна становить 8800 грн/тис. куб. м. З 2011 року Укрнафта основну частину ресурсу спрямовує на підконтрольне групі Приват хімічне підприємство Дніпроазот для переробки в аміак. Інший обсяг газу компанії реалізовували партнери по спільній діяльності, а сама Укрнафта зі своїм газом на ринок не виходила.

Мінекономіки пропонує оприлюднити статистику щодо транзакцій з нерухомістю для економічного аналізу ринку, йдеться у проекті постанови Кабміну, розміщеному на урядовому сайті. Дані повинні будуть відображати зміни за місяць, квартал і рік, а також у залежності від виду майнового права. Мінекономіки також хоче скасувати отримання будівельної адреси для початку будівництва і дозволити ідентифікувати об'єкт забудови кадастровим номером земельної ділянки.

Нова пошта тестує доставку безпілотниками, заявив співзасновник компанії В'ячеслав Клімов. За його словами, у компанії може з'явитися інжинірингова компанія, яка буде займатися такою доставкою.

Аеропорт Бориспіль не планує відновлювати власну службу таксі, повідомив комерційний директор Георгій Зубко. "Ми говоримо про економічну доцільність, відкритий ринок. Ми прихильники реальних ринкових процесів, а не дотацій з боку аеропорту. Нам точно є куди витрачати гроші. Нехай ті, хто вміє робити бізнес-таксі, вміє робити це добре, роблять його для нас, а ми їм допоможемо", - сказав він в інтерв'ю агентству

Інтертоп наростив онлайн-продажі в Україні на 64%. Про це повідомив президент холдингу MTI Володимир Цой. Інтернет-магазин у 2017 році також наростив омніканальні продажі в 3,6 рази в порівнянні з роком раніше. Компанія планує запустити цілодобову доставку по всій Україні в цьому році.

Цифра дня

$3,58 млн

Склали касові збори 22 фільмів вітчизняного виробництва за підсумками кінопрокату в 2017 році, згідно з даними компанії Media Resources Management. Це 4,4% від загальної суми зборів у $81,2 млн в українських кінотеатрах.

Цитата дня

Глава європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Пол Томсен назвав умову подальшої співпраці з Україною:

"Ми стурбовані тим, що ціни на енергоресурси знову стали політичним питанням, і ми вважаємо вирішальним фактором, щоб Україна повернулася на шлях деполітизації рішень, що стосуються цін на енергоресурси".

Показати ще новини
Радіо NV
X