Картина ділового дня: ліквідація податкових інспекцій, перші 4G-міста і заводи для картоплі-фрі

29 березня 2018, 21:03

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 29 березня.

Головне

В Україні зросла реальна зарплата. У порівнянні з минулим роком у лютому зарплата збільшилася на 10,5%, а у порівнянні з січнем цього року - на 6%. Середня номінальна зарплата склала 7828 грн - це в 2,1 рази більше мінімальної зарплати (3723 грн)..

Відео дня

Порошенко підписав закон, який спрощує видобуток нафти і газу. Цей закон полегшить процедуру отримання дозволів для початку буріння нафтогазових свердловин, а також виділення земельних ділянок для робіт з видобутку нафти і газу. Здобувач також отримає безперешкодний доступ до свердловини шляхом закріплення права сервітуту - обмеженого права користування землею.

Мін'юст анонсував запуск реєстру зарплатних боржників. Компанії, які заборгували своїм працівникам заробітну плату, будуть об'єднані в єдиний публічний реєстр, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Глава Нацбанку увійшов до складу Ради національної безпеки і оборони. Таке рішення прийняв президент України Петро Порошенко, підписавши відповідний указ. Таким чином, Смолій зайняв у РНБО місце екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої.

Місцеві податкові інспекції втратили статус юросіб. Державні податкові інспекції у районах і містах, за винятком Києва, а також об'єднані державні податкові інспекції втратили статус юридичних осіб. Таке рішення на засіданні прийняв Кабмін. Ліквідація районних органів Державної фіскальної служби стала першим етапом структурної реорганізації служби, зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Новини компаній

Vodafone запустить 4G-зв'язок у 20 містах України вже до 2 квітня, заявила СЕО оператора Ольга Устинова. Запуск відбудеться у діапазоні 2600 МГц, а сама зв'язок четвертого покоління буде запускатися поступово. Найбільшими з міст, де з'явиться зв'язок нового покоління стануть Київ, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Львів, Полтава, Суми, Івано-Франківськ, Чернівці, Одеса і Херсон.

В Україні побудують два заводи з виробництва картоплі фрі, повідомила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова. За її даними, дві компанії - Овочева група і Аделаїда намір вже у 2019 році відкрити нові заводи. При цьому, перша планує експортувати продукцію, для чого у компанії вже є контракт на поставки до Ізраїлю. Аделаїда має намір зосередитися на внутрішньому ринку України.

Газпром покаже у звіті за 2017 рік виплати за рішенням Стокгольмського арбітражу, заявив заступник голови правління компанії Андрій Круглов. "У звітності ці цифри будуть відображені. Але це не означає, що не покажемо прибуток, покажемо менший прибуток", - сказав він. Згідно з рішеннями Стокгольмського арбітражу за контрактами на поставку і транзит газу, а також з урахуванням взаємозаліку остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Укрнафта пробурить дві нові свердловини. Компанія затвердила буріння свердловин на родовищах у Львівській та Сумській областях. Бурові роботи заплановано розпочати в серпні-вересні цього року, а завершено вони будуть через 3-4 місяці. Очікується, що видобуток на свердловині у Львівській області складе 17 т нафти на добу, а в Сумській - 34 т на добу.

Агрохолдинг Авангард значно скоротив свої збитки. За результатами минулого року чистий збиток холдингу зменшився у 7,5 разу - до $7,5 млн. EBITDA зросла майже у 7,9 рази - до $11,8 млн. При цьому, консолідована виручка Авангарду за рік зменшилася на 33% - до $127, 9 млн, в тому числі виручка від експорту яєць і яєчних продуктів - на 45%, до $36,7 млн.

Нафтогаз підняв ціни на газ для бюджетників і промисловості. З квітня ціна газу для промислових споживачів і фінансуються з державного бюджету установ на умовах передачі газу в підземні сховища Укртрансгазу виросте на 7,4% або на 654 грн - до 9 476 грн за 1 тис. куб. м в порівнянні з березнем цього року.

Укроборонпром проведе кадрову чистку. Чисельність персоналу держконцерну планується скоротити на 40% - до 180 осіб. Таке рішення ухвалила наглядова рада Укроборонпрому. Метою оптимізації є підвищення якості управління виробничими і маркетинговими процесами, створення умов для розвитку галузевих кластерів, а також активізація інноваційного розвитку підприємств концерну.

Vodafone планує масштабно розширити мережу своїх магазинів в Україні. Оператор намітив до кінця цього року розширення мережі власних магазинів з 30 до 200, а до кінця 2019 року - до 300-350 точок. Також у компанії є 400 магазинів, які працюють за схемою франчайзингу. Однак, умови партнерства для останніх будуть змінені.

Цифра дня

2,5 млрд грн

Склав борг з виплати заробітної плати українським працівникам станом на 1 березня 2018 року.

Цитата дня

Міністр юстиції Павло Петренко про спроби Газпрому ігнорувати рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма:

"Страус ховає голову у пісок, але інша частина тіла залишається нагорі. Ця інша частина тіла - це ті активи, те майно, яке знаходиться у Газпрому по всьому світі".

Показати ще новини
Радіо NV
X