Картина ділового дня: перша поразка України в СОТ, новий газовий маршрут та прихід найбільшого турецького бренду

18 травня 2018, 21:18

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 18 травня.

Головне

Україна вперше програла Росії спір в рамках Світової організації торгівлі, повідомила Європейська правда з посиланням на джерела в уряді. Відзначається, що Арбітраж СОТ визнав порушення, допущені Україною при проведенні антидемпінгового розслідування щодо аміачної селітри російського походження. За даними видання, СОТ вже направила українській стороні попередній текст рішення. Його офіційна публікація очікується протягом найближчих тижнів.

Відео дня

Держава збереже 51% акцій Турбоатому в своїй власності, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Уряд має намір продати 20-25% компанії "міжнародного партнера зі світовим ім'ям і бездоганною репутацією". Пакет акцій може бути виставлений на публічні торги. Таким чином Турбоатом залишиться державною компанією навіть після приватизації, зазначив Гройсман.

Кількість працівників із зарплатою понад 10 тис. грн збільшилася, свідчать дані Держстату України за підсумками березня 2018 року. На сьогодні в країні таку зарплату отримують 21,3% штатних співробітників, тоді як рік тому їх частка була вдвічі меншою - 12,6%. При цьому кількість людей, які отримували мінімальну зарплату, скоротилася до 7,9% з 10,3%. Найбільший відсоток співробітників з зарплатами вище 10-15 тис. грн зафіксований у фармацевтичній галузі, металургії та енергетиці.

Компанії та ринки

Росія поступилася США світовим лідерством за обсягом видобутку нафти. Такі дані за підсумками березня 2018 року оприлюднила організація JODI. Видобуток нафти в Штатах в березні склав в середньому 10,425 млн барелів на добу, тоді як в Росії - 10,298 млн барелів на добу. На третьому місці розташувалася Саудівська Аравія з обсягом видобутку 9,9 млн барелів на добу. Видобуток в РФ, за даними організації, не змінився в порівнянні з лютим, в США - збільшився на 1,6%, а в Саудівській Аравії - скоротився на 0,3%.

Новим маршрутом реверсу газу в Україну зацікавилися 11 компаній, повідомили у Укртрансгазі. Можливість транспортування газу по Трансбалканському трубопроводу з Румунії в Україну розглядають як українські газотрейдери, так і європейські. Заявки подані на загальний обсяг близько 10 млрд. куб. м. в рік, що вдвічі перевищує запропоновані потужності газопроводу. Транспортування стане можливим з 2020 року, коли закінчиться термін дії транзитного контракту з російським Газпромом. Оператори ГТС Румунії та України вже домовилися забезпечити можливість двостороннього потоку газу на кордоні.

В Україну зайшов найбільший турецький бренд одягу Koton. Перший магазин відкривається 19 травня в ТРЦ Lavina Mall в Києві, його загальна площа складе 1,5 тис. кв.м. Koton - найбільший ритейлер Туреччини, виробляє і продає чоловічий та жіночий одяг для молоді. Заснований у 1988 році, перший магазин за кордоном було відкрито в 1996 році в Мюнхені. Зараз Koton налічує 506 магазинів. Україну в компанії розглядають як один із стратегічних ринків за рахунок споживчих переваг населення.

Агрохолдинг Мрія планує запустити крохмальний завод і збільшити площі під культурою більш ніж в три рази в 2019 році. Завод в Тернопільській області побудований ще кілька років тому, але не запущений в роботу. Потужність переробки складає 600 тонн картоплі на добу. Мрія має намір збільшити площу під картоплею з 630 га до 2 тис. га, зробивши акцент на крохмальних сортах. Але навіть в цьому випадку завод буде недозавантажений, тому агрохолдинг розглядає варіант залучення додаткової картоплі з ринку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Український лоукостер SkyUp отримав дозвіл на польоти, повідомили у прес-службі компанії. Авіаперевізник повинен був ще в квітні отримати сертифікат експлуатанта, який дає право на виконання рейсів. Видача дозволу затягнулася через технічну перевірки літаків. На першому етапі компанія буде виконувати чартерні міжнародні рейси для туроператора Join UP, використовуючи два 189-місцевих Boeing 737-800, які раніше експлуатувалися в Malaysia Airlines. Пізніше SkyUp відкриє внутрішні перельоти.

Цифра дня

56 млрд грн

Боргів за кредитами, взятими під держгарантії, не повернули українські підприємства державі.

Цитата дня

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман про стан справ на державних шахтах:

"На жаль, в державних вугільних підприємствах все ще процвітає корупція. Тож я поставив завдання міністру видалити всіх "смотрящих" з шахт. Вони паразитують на підприємствах".

Показати ще новини
Радіо НВ
X