Картина ділового дня: платні дороги, Ярославський викуповує ТРЦ у Фірташа і донбаські рахунки Газпрому

27 лютого 2018, 21:12

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 27 лютого.

Головне

Газпром більше не виставляє Україні рахунки за поставки газу сепаратистам. Цю інформацію підтвердив головний комерційний директор групи компаній Нафтогаз Юрій Вітренко. Ще у цьому місяці російська монополія заявляла, що Україна заборгувала їй за поставки на тимчасово окуповані території Донбасу $3,3 млрд. Стокгольмський арбітраж у кінці 2017 року відмовив Газпрому у проханні зобов'язати українську сторону оплачувати ці поставки.

Відео дня

Кандидатуру нового глави НБУ підтримала друга за величиною фракція парламенту. Член фракції Народний фронт Віктор Пинзеник повідомив, що Якова Смолія підтримають, але потрібно заслухати звіт глави НБУ Валерії Гонтаревої. Раніше про свою підтримку кандидата заявила найбільша фракція Ради Блок Петра Порошенка. Сумарно ці фракції налічують 217 парламентаріїв. Для затвердження нового глави НБУ необхідно не менше 226 голосів. Глава парламенту Андрій Парубій раніше заявляв, що за нового главу Нацбанку будуть голосувати 1 березня.

Парламент дозволив будувати платні дороги. Верховна Рада проголосувала у цілому за закон Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг. Такі дороги повинні бути більш якісними, ніж існуючі. Їх прокладатимуть в обхід населених пунктів і так, щоб скорочувати шлях за рахунок випрямлення маршруту. Проїзд по ним буде платний. Закон дозволить уряду провести конкурси для залучення інвесторів для будівництва таких автомагістралей.

Умови для партнерів з управління газотранспортною системою затвердять у квітні. Віце-прем'єр з ПЕК Володимир Кістіон заявив, що консультації з потенційними партнерами будуть завершені до 15 березня. "Далі спільно з партнерами опрацюємо пропозиції до конкурсних умов та на початку квітня думатимемо запускати. Буде прийнято урядове рішення ", - сказав він. Залучення партнера необхідно для того, щоб забезпечити систему газом після того, як у 2019-му році завершиться контракт на транзит з російським Газпромом.

Верховна Рада спростила ввезення та реєстрацію автомобілів з пошкодженнями. Парламент прийняв закон про те, що сертифікат відповідності екологічним стандартам для таких транспортних засобів необхідно буде надавати тільки один раз - при митному оформленні. До сих пір його вимагали двічі - при оформленні та при ввезенні на митну територію країни.

Новини компаній

Олександр Ярославський домовляється про покупку найбільшого у країні проекту на ринку комерційної нерухомості. Бізнесмен підтвердив, що його компанія DCH Infrastructure & Real Estate розглядає можливість придбання ТРЦ Республіка. Центр почали будувати в Києві у 2014 році бізнесмени Дмитро Фірташ та Вагіф Алієв, але призупинили у 2015-му. Його площа становить 298 тис. кв. м, що робить його найбільшим у країні і одним з найбільших проектів у Європі. Обсяг необхідних для будівництва інвестицій - $350 млн.

Київхліб відмовився від позову до Roshen. Компанія вирішила відмовитися від позову до кондитерської корпорації президента Петра Порошенка про визнання права на упаковку торта Казковий ключик. Київхліб заявив, що аргументи Рошен підтвердили неможливість використовувати упаковку торта.

Найбільший акціонер великої страхової компанії ВУСО продав свою частку. Глава наглядової ради Олександр Шойхеденко продав 26% акцій і таким чином вийшов зі складу акціонерів компанії.

Китайці запустять контейнерний поїзд в Україні. Китайський оператор залізничного сполучення Wuhan Han'ou International Logistics Co має намір запустити контейнерні поїзди за новими маршрутами, зокрема в Україні. Маршрут буде частиною так званого Нового шовкового шляху, який з'єднує КНР з країнами Європи.

Найбільша енергогенеруюча держкомпанія Центренерго у 5 разів збільшила свій прибуток за підсумками 2017 року - до 1,9 млрд грн, у порівнянні з 386,7 млн грн роком раніше, повідомила компанія.

Белоруснефть почала бурити другу свердловину для ДТЕК. Компанія приступила до буріння розвідувальної свердловини Семиренківського газоконденсатного родовища в Україні. Першу свердловину для ДТЕК Белоруснефть почала бурити у вересні 2017-го. Всього планують пробурити 4 свердловини.

Латвійський банк, який обслуговував корупціонерів, оголосив про самоліквідацію. Банк раніше звинуватили у тому, що він працював із збіглим олігархом Сергієм Курченко. Він також помічений в операціях з Північною Кореєю та іншими проблемними країнами зі списку ООН, а також в великомасштабних незаконних операціях для контрагентів з Азербайджану, Росії та України.

General Electric буде виробляти локомотиви для Укрзалізниці в Техасі, повідомив в.о. глави української держкомпанії Євген Кравцов. В Україні ж будуть проводитися такі компоненти, як сигнальна і радіосистема, певні елементи кабіни і корпусу, уточнив глава УЗ.

Цифра дня

412,8 млрд грн

Капітальних інвестицій освоїла Україна у 2017 році. Найбільший їх ріст зафіксовано у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Тернопільській, Вінницькій областях.

$76,11 млрд

Складає за останніми даними сукупний державний і гарантований державою борг України.

$130 млрд

Заробив у 2017 році Державний пенсійний фонд Норвегії (він же Нафтовий фонд), найбільший фонд національного добробуту в світі з активами обсягом понад $1 трлн, за рахунок зростання котирувань акцій на найбільших світових біржах.

Цитата дня

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман:

"Уряд не приймав ніяких рішень щодо реалізації цього проекту [Hyperloop в Україні - НВ], це ініціатива міністерства (Мініфраструктури- НВ), міністра (Володимира Омеляна - НВ) особисто, він цим питанням займається і буде коментувати".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X