Картина ділового дня: платежі з відбитком пальця, нові правила ринку електроенергії та банкноти для інших країн

23 червня 2018, 18:08

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 23 червня.

Головне

МВФ розраховує на формування сильних наглядових рад у держкомпаніях, заявив постійний представник фонду в Україні Йоста Люнгман. МВФ позитивно оцінює перші результати роботи оновленого порядку призначення керівників найбільших держкомпаній, зазначив він. "Оновлений порядок добре структурований і включає вичерпний набір вимог для відбору найбільш підходящих кандидатів", - підкреслив Люнгман.

Відео дня

Швейцарія виділить Україні $1,8 млн на реформу енергоефективності. Міжнародна фінансова корпорація (IFC, підрозділ групи Всесвітнього банку) і Державний секретаріат Швейцарії з питань економіки (SECO) підписали угоду про сприяння енергоефективності у житловому секторі України. Кошти будуть спрямовані на підтримку реформ законодавства.

Міністр соцполітики назвав кількість працюючих у Польщі українців. За словами Андрія Реви, сьогодні у Польщі працює близько 1 млн українців, проте у пенсійній системі з них зареєстровані тільки 300 тис. чоловік. За даними міністра, всього у процесі сезонної трудової міграції залучені 7 млн громадян України, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб.

Компанії та ринки

WOG оскаржить штраф Антимонопольного комітету за змову на ринку автогазу, повідомили у прес-службі компанії. АМКУ звинуватив мережу АЗС в узгодженому різкому підвищенні цін на скраплений газ влітку 2017 року і оштрафував компанію на 14,8 млн грн. У самій WOG заперечують звинувачення і будуть домагатися їх скасування через суд. WOG реалізує скраплений газ майже через 260 заправних станцій.

Нові правила ринку електроенергії офіційно оприлюднені. Постанова НКРЕКП №307, прийнята ще три місяці тому - 14 березня - опублікована в номері газети Урядовий кур'єр від 22 червня. Таким чином, нові правила ринку почнуть діяти з 1 липня 2019 року (за винятком глав 1.3-1.16 першого розділу документа - ця частина почне діяти з 1 квітня 2019 року).

Приватбанк і Visa запустили платежі з відбитком пальця. Пілотний проект технології біометричної оплати покупок за допомогою відбитка пальця запущений 21 червня у Києві. Оплачувати покупки можна буде без готівки, карток, ПІН-кодів і навіть смартфонів. Щоб платити пальцем, досить один раз "прив'язати" його відбиток до своєї картки і і розплачуватися у торговельних точках, які підтримують дану технологію, приклавши палець до зчитувача біометричних даних. "Ця технологія буде цікава, у першу чергу, малому і середньому бізнесу, вуличним торговцям, так як приймати платежі можна за допомогою власного смартфона або планшета і спеціального біометричного сканера", - відзначили у банку.

Нацбанк України буде виготовляти банкноти для інших країн, повідомили у прес-службі регулятора. НБУ домовився про співпрацю з світовою компанією захисту банкнот Crane Currency в області виготовлення грошових знаків, що дозволить українському Банкнотно-монетному двору приймати іноземні замовлення. Основним пріоритетом є виробництво національної валюти, банкнотного паперу для неї та вітчизняних цінних паперів.

Італійський лоукостер Ernest Airlines запустив два нових рейси з України. З 23 червня авіакомпанія почне літати зі Львова до Риму і Мілану (Мальпенса), повідомили у прес-службі міжнародного аеропорту им.Д.Галицкого. Обидва рейси будуть здійснюватися тричі на тиждень: по понеділках, середах і п'ятницях. Тепер авіакомпанія виконує польоти зі Львова до Італії 16 разів у тиждень в п'яти напрямках - у Рим, Мілан (Бергамо і Мальпенса), Неаполь і Венецію.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Польська авіакомпанія LOT збільшила частоту рейсів з Харкова до Варшави, повідомили у прес-службі міжнародного аеропорту Харків. Тепер авіакомпанія здійснює польоти за цим напрямком 11 раз у тиждень замість 9 раніше. Рейси здійснюватимуться щодня, по середах, п'ятницях, суботах і неділях - двічі в день. Вартість квитків стартує від $123.

Цифра дня

$15,5 млрд

Вклала Україна у підтримку державних банків з 2008 року, за підрахунками Європейського банку реконструкції та розвитку.

Цитата дня

Міністр інфраструктури Володимир Омелян про плани до 2030 року повністю відмовитися від маршруток в їх нинішньому вигляді:

"Для багатьох з вас буде дивним, але в наших планах повністю відмовитися від сучасних українських маршруток. Стратегія передбачає перехід до комфортабельних неолайнерів".

Показати ще новини
Радіо NV
X