Картина ділового дня: план щодо стягнення боргу з Газпрому, нові тарифи на електроенергію для промисловості та обмеження висотності забудови

26 березня 2018, 21:38

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 26 березня.

Головне

Мін'юст України розробив план, який допоможе стягнути з російського Газпрому $2,6 млрд на користь Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу, повідомив міністр юстиції Павло Петренко. Він не розкрив деталі, зазначивши, що "це має бути сюрпризом для боржника".

Відео дня

В Україні зросли тарифи на електроенергію для непобутових споживачів. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, підняла тарифи на електроенергію для них, зокрема промисловості, з другого кварталу 2018-го року на 2,1-9,1%.

Мінрегіонбуд запланував обмежувати висотну забудову. В Україні введуть поняття "блакитна лінія", повідомив віце-прем'єр-міністр глава Міністерства регіонального розвитку, будівництв і ЖКГ Геннадій Зубко. Тобто будуть встановлені обмеження висотності для нових будівель, які аналогічні тим, що у європейських країнах.

Глав Укрзалізниці та Укренерго відберуть за новими правилами, повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. У найближчі тижні можна очікувати оголошення конкурсів з відбору найбільших державних компаній і членів їх наглядових рад за новою процедурою. Міністерство вже розіслало листи до міжнародних організацій з проханням запропонувати членів номінаційної комісії з правом дорадчого голосу. Її склад повинен буде затвердити уряд.

Новини компаній

Дніпровська компанія Щедро почала випускати органічні спагетті в Італії. З початку цього року їх виробляють на потужностях італійської компанії Valdigrano di Flavio Pagani під торговою маркою під ТМ Щедро, повідомив керівник департаменту маркетингу компанії Олександр Конончук. Уся сировина для виробництва - італійська.

Норвезька енергокомпанія побудує в Україні нову сонячну електростанцію. Компанія Scatec Solar вже найближчим часом приступить до будівництва сонячної електростанції потужністю 25 МВт в Кам'янці Черкаської області, повідомив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Приватбанк надав клієнтам можливість застрахуватися від загрози заборгованості по оплаті комунальних платежів. Нова програма дозволяє гарантувати погашення комунальних боргів у разі втрати постійного місця роботи або працездатності. Страхова сума може становити від 6 тис. до 18 тис. грн. Вартість страховки оплачується щомісяця - регулярним платежем від 27 грн.

Львівським аеропортом зацікавились два нових авіаперевізника. Зараз авіапідприємство веде переговори з іспанською Vueling і Qatar Airways, повідомила гендиректор аеропорту Тетяна Романовська.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Укрнафтобуріння пробурила нову свердловину на Сахалінському родовищі, повідомила компанія. В результаті запуску, добовий видобуток газу на родовищі збільшилася до 1,85 тис. кубометрів. Компанія збирається почати буріння ще двох свердловин найближчим часом. Раніше повідомлялося, що вона планує збільшити обсяги видобутку на 50% до кінця цього року. Кінцевими бенефіціарами компанії за даними ЗМІ є бізнесмен Ігор Коломойський і народний депутат Віталій Хомутинник.

УкрАВТО оголосила фінансові результати. У минулому році найбільший автодилер країни отримав чистий прибуток в 254,7 млн грн, проти 3,08 млн грн збитку роком ранее. Сумарна дебіторська заборгованість знизилася на 19,6% - до 1,2 млрд грн, активи скоротилися на 7%, до 3,5 млрд грн.

Цифра дня

$76,8 млрд
Склав сукупний державний і гарантований державою борг України у лютому 2018 року, збільшившись за місяць на 0,85%.

Цитата дня

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман про рішення уряду України розірвати програму економічного співробітництва з Росією:

"Я радий, що ми відчепилися від залежності від Росії. Є величезний свій потенціал. Ми від розриву стаємо тільки сильнішими".

Показати ще новини
Радіо NV
X