Картина ділового дня: мільярд від ЄС, впровадження електронних чеків та Нова пошта у Ашані

13 червня 2018, 21:16

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за середу, 13 червня.

Головне

Кабмін значно спростив використання касових апаратів. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду 13 червня. Зокрема, спрощено обслуговування та ремонт реєстраторів розрахункових операцій. Також Кабмін почав експеримент з використання різних пристроїв у якості касових апаратів. "Ми беремо на себе зобов'язання, що реєстрація буде відбуватися за один день, виключно на основі заяви без будь-яких доповнень", - повідомила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

Відео дня

Нацбанк оцінив загрози для фінансової стабільності України. Згідно зі звітом регулятора, короткострокові і середньострокові ризики для макроекономічної і фінансової стабільності України зведуться до мінімуму при отриманні ще двох траншів до завершення програми МВФ. Ключовим викликом у короткостроковому періоді є необхідність рефінансування зовнішніх боргів України. При цьому темпи зростання економіки "обмежені через слабкий хід структурних реформ", прискорення яких - основне завдання уряду і парламенту.

Європарламент вирішив надати €1 млрд фіндопомоги Україні. Відповідне рішення підтримали 527 європарламентарів. При цьому проти подальшої макрофінансової допомоги Україні висловилися 124 члена Європарламенту, 29 - утрималися. Перший транш може бути виплачений вже у вересні цього року. Ще у березні цього року в Єврокомісії заявляли, що дана фіндопомога призначена для підтримки структурних реформ і досягнення економічної стабілізації України.

Нацбанк вирішив посилити контроль над платіжними системами. Відповідну постанову ухвалило правління регулятора 7 червня. Документ передбачає введення вимог до об'єктів нагляду для забезпечення безперервності діяльності. Також спрощуються вимоги до інформації, яку об'єкти нагляду зобов'язані розміщувати в пунктах прийому і виплати готівки, а також змінюються вимоги до зберігання інформації про кожну операцію переказу коштів, здійсненій в платіжній системі.

Регулятор продовжив термін дії норми про обов'язковий продаж валюти. Рішення про збереження вимоги обов'язкового продажу валютної виручки юросіб у розмірі 50% прийняло правління Нацбанку. Воно набуде чинності з 14 червня 2018 року і діятиме до 13 грудня цього ж року. У НБУ пояснили своє рішення тим, що воно залишається ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень валюти на міжбанківський ринок для підтримки стабільності. Нагадаємо, що у квітні 2017 року регулятор знизив вимоги обов'язкового продажу валютної виручки з 65% до 50%.

Компанії та ринки

Кабмін зобов'язав фермерів платити єдиний соціальний внесок. Дане рішення уряд прийняв на своєму засіданні. Воно стосується членів фермерського господарства, якщо вони не підлягають страхуванню на інших підставах. У 2018 році сума мінімального єдиного соцвнеску становить 819 грн.

Укрсоцбанк перестане залучати строкові депозити населення. На сайті банку зник опис всіх депозитних продуктів. Банк зберіг лише накопичувальний депозит Ощадний +, який дозволяє поповнення і зняття грошей з рахунку в будь-який час, тобто є внеском "до вимоги". Повна відмова від депозитів пов'язана з інтеграцією Укрсоцбанку і Альфа-Банку. Клієнтам Укрсоцбанку, які хочуть і далі розміщувати кошти на строкові вклади з високим відсотком, доведеться переказати гроші в Альфа-Банк або в інший банк.

Укрпошта знаходиться у критичному стані, заявив перший заступник гендиректора компанії Олександр Чернявський. За його словами, це пов'язано з тим, що вже півроку залишається неврегульованим питання про тарифікацію послуг, які компанія надає Пенсійному фонду. "Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20-25 тис. працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тис. відділень", - пояснив він. Пізніше глава Укрпошти Ігор Смілянський заявив, що мова йде не про можливе банкрутство, а про те, що компанія опинилася у важкому фінансовому стані.

Нова пошта відкриє відділення нового формату у Ашані, повідомила прес-служба поштового оператора. У всіх 26 гіпермаркетах мережі в Україні з'являться міні-відділення, оснащені поштоматами останнього покоління. Ашан через поштомати буде видавати своїм клієнтам замовлення на непродовольчі товари, заздалегідь оформлені через електронний канал продажів.

Автовиробництво в Україні впало в 90 разів за десять років, повідомила профільна асоціація Укравтопром. У травні цього року в країні виробили 442 автотранспортних засоби, що на 43,5% менше, ніж у травні минулого року. При цьому, вже п'ятий місяць поспіль статистику легкового сегмента національного автопрому формують виключно дані про великовузлового складання, здійснюваної на заводі Єврокар.

Tesla намітила велике скорочення працівників, пише The Wall Street Journal. Так, штат співробітників автовиробника зменшиться на 9% в рамках зусиль щодо виходу на беззбитковий рівень. Під скорочення потрапляють близько 3,5 тис. працівників. Головний виконавчий директор компанії Ілон Маск заявив, що скорочення будуть проведені у всіх підрозділах, але не торкнуться працівників, що займаються збиранням автомобілів.

Уряд запропонував поправки для захисту бізнесу. Кабмін затвердив законопроект, який передбачає персональну відповідальність правоохоронців за незаконні слідчі дії. Як уточнив міністр юстиції Павло Петренко, за результатами розслідування правоохоронця можна буде притягати до дисциплінарної та майнової відповідальності. Зміни передбачають обов'язковий розгляд скарг на порушення під час слідчих дій, обшуків і виїмки документів в найкоротші терміни - до 15 днів.

Кабмін створив Раду з питань торгівлі та сталого розвитку, рішення затверджено на засіданні 13 червня. Очолить раду заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська, також у його склад увійдуть представники держави і громадянського суспільства. Завданням ради є організація роботи дорадчої групи відповідно до положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС про підтримку громадянського суспільства, торгівлі та розвитку.

Антимонопольний комітет перевірить Державна аудиторська служба. Таке рішення прийняв Кабмін на засіданні 13 червня. Перевірка стосується фактів затримок, скасування або оскарження процедур держзакупівель. Як повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, подібні випадки призвели до неефективного використання коштів, затримки будівництва об'єктів і іншим проблемам.

Кабмін планує дозволити НКРЗІ перевіряти телекомбізнес. Відповідний проект розпорядження уряду затверджено і оприлюднено на сайті Нацкомісії. Зокрема пропонується внести НКРЗІ до переліку органів держконтролю, на які не поширюється дія мораторію на перевірки у 2018 році. Також пропонується затвердити оновлені показники якості і їх граничних нормованих рівнів для послуг голосової телефонії, SMS і доступу до інтернету в мережах мобільного зв'язку.

Цифра дня

$1,9 млрд

Склав експорт агропродукції з України у ЄС за перші 4 місяці цього року.

Цитата дня

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман про спрощення використання касових апаратів:

"Бізнес заощадить близько 2 мільярдів на додаткових оплатах, які йшли до кишень незрозумілих фірм. Це не бізнес - продавати касові апарати. Це була монополія, щоб усіх "посадити на голку..." Можна сказати, що цей проект - це звільнення від касовоапаратівского рабства".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X