Картина ділового дня: готовність Газпрому платити по боргах, модернізація заводу Мівіни та реєстрація компаній в Естонії

3 квітня 2018, 21:10

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 3 квітня.

Головне

Газпром вніс у резерв суму боргу перед Нафтогазом. Російський монополіст передбачив у звітності резерв на виплату повної суми штрафу у спорі з українською компанією. За статтею "штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів" визнана витрата в еквіваленті $4,74 млрд, величина якої майже повністю відповідає рішенню арбітрів. Згідно з рішеннями Стокгольмського арбітражу за контрактами на поставку і транзит газу, а також з урахуванням взаємозаліку остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Відео дня

Українці збільшили темпи виведення валюти за кордон. За перші три місяці 2018 року Нацбанк видав 290 електронних індивідуальних валютних ліцензій, сума за якими склала $6,5 млн. Для порівняння, з липня 2017 го, коли регулятор почав видавати ліцензії, і до кінця минулого року операції були проведені майже на $9 млн.

Держбюджет недорахувався 3% доходів. За підсумками перших трьох місяців 2018 року доходи державного бюджету України склали майже 193,6 млрд грн. Однак, це на 6,2 млрд грн або 3,1% менше планового показника, свідчать дані Держказначейства. В цілому за перший квартал цього року доходи до аналогічного періоду минулого року перевиконано на 18,8 млрд грн (+ 10,8%).

Учасники паливного ринку занепокоїлися планами Коломойського щодо обмеження імпорту. Нафтогазова Асоціація України закликає учасників Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі не допустити монополізації ринку нафтопродуктів України. Це стало наслідком пропозиції компанії Укртатнафта обмежити імпортні поставки шляхом введення мит і квот і поступово знизити частку імпорту нафтопродуктів з однієї країни до 30%.

Промисловість збільшила реалізацію своєї продукції. За перші три місяці цього року реалізація промислової продукції (товари і послуги) склала 402,9 млрд грн, повідомила Державна служба статистики. Це на 16,3% більше, ніж в січні-лютому 2017 року. Із загального обсягу найбільше було продано електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря. При цьому, за кордон українські підприємства продали продукцію на 108,7 млрд грн, що на 26,5% нижче торішнього показника.

Новини компаній

Укрзалізниця оголосила тендер на харчування для пасажирів. У тендері беруть участь 4 компанії: WOG Retail, Алюр ЛТД, Вітмарк-Україна і Українська оптова торгова компанія. WOG вже співпрацює з перевізником: у компанії є кафе в поїздах Інтерсіті.

Dragon Capital збільшила частку в Карлівському машинобудівному заводі. Тепер інвесткомпанія володіє 98,4% крупного виробника обладнання для зберігання зерна. Збільшення частки відбулося за рахунок придбання 5,1% акцій.

Nestlе вкладе 700 млн грн в модернізацію фабрики Мівіна в Україні, повідомив генеральний директор компанії в Україні і Молдові Ансгар Борнеманн. Компанія почала підготовку модернізації фабрики ще у 2015 році. Фінальний план проекту був затверджений на початку 2018 року. Проект буде реалізований в два етапи: спочатку логістичний центр буде трансформований в виробниче приміщення, а в подальшому лінії виробництва будуть перенесені в нове приміщення. Завершити всі етапи і здати оновлені підприємства в експлуатацію компанія планує до 2021 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Чотири трейдера виграли тендери Укрзалізниці на поставку дизпалива. Компанії Анвітрейд, Август Пром, ОККО і Сокар Україна стали переможцями тендерів на закупівлю 60 тис. тонн дизельного палива із застосуванням формульного розрахунку ціни з урахуванням показників Platts. Формульну зміну ціни дає можливість змінювати закупівельну ціну палива, враховуючи цінові котирування Platts і курс валюти.

Українці стали лідерами з реєстрації компаній в Естонії. Громадяни України зареєстрували в Естонії найбільша кількість компаній карткою електронного резидента. Наші співгромадяни оформили 423 компанії. При цьому, картку е-резидента в Естонії отримав 2131 громадянин України - за цим кількістю наша країна третя після фінів і росіян.

Миронівський хлібопродукт розмістив єврооблігації на $550 млн. Прибутковість паперів становить 6,9% річних, термін - 8 років. Раніше агрохолдинг заявляв, що має намір використовувати виручені кошти для фінансування викупу всіх або частини євробондів-2020 на суму $495,6 млн і зі ставкою купона 8,25% річних. Інша частина коштів піде на розвиток бізнесу компанії.

Укрзалізниця задумалася про здачу в оренду вагонів через аукціони. Компанія планує здавати вільні вантажні вагони в оренду через ProZorro.Продажі, повідомив операційний директор аукціонного майданчика Андрій Мотовіловец в колонці на ЦТС. На аукціони виставлятиметься 5-10% вільного парку вагонів компанії. Пілотний проект триватиме протягом 3-5 місяців. Запуск очікується до кінця квітня.

Зернотрейдер Прометей вийшов на ринки Кіпру та Лівану. У 2018 році група компаній почала експортувати зернові в ці країни, повідомив провідний трейдер Прометея Юнус Юсупов. Всього у березні групою було реалізовано понад 70 тис. тонн зернових на ринках чотирьох країн. Крім Кіпру та Лівану імпортерами в зазначений період були Італія і Греція.

Vodafone-Україна випустив єврооблігації на € 90 млн. Прибутковість паперів становить 9,2% річних, повідомила в бліц-інтерв'ю Інтерфаксу-Україна фінансовий директор компанії Наталія Шевченко. Термін погашення облігацій - лютий 2021 року. Перший купонний платіж запланований на 19 серпня 2018 року.

цифра дня

3,1 млрд грн
ПДВ повернуто 5 великим компаніям - Арселор Міттал Кривий Ріг, ММК ім. Ілліча, Запоріжсталь, Кернел-Трейд і Азовсталь.

Цитата дня

Міністр соціальної політики Андрій Рева про підвищення пенсійного віку:

"За прогнозами демографів, через 10 років нам доведеться знову повертатися до цього питання".

Показати ще новини
Радіо NV
X