Картина ділового дня: фінський Північний потік, трудова міграція українців та інтерес нових лоукостів до Борисполя

5 квітня 2018, 21:40

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 5 квітня.

Головне

Компанія Nord Stream отримала дозвіл фінської влади на будівництво газопроводу в своїй винятковій економічній зоні поза територіальними водами, повідомила прес-служба міністерства економіки і зайнятості країни. Воно дозволяє побудувати ділянку довжиною 374 км. Ще один дозвіл влади Фінляндії повинні видати найближчим часом. Газопровід Nord Stream 2 спроектований для того, щоб доставляти російський газ на Європейський ринок по дну Балтійського моря. Влада Росії заявляли, що це дозволить зменшити транзит по території України. По трубопроводу можна буде поставляти близько 50 млрд кубометрів газу, тобто більше половини обсягу, який сьогодні перекачує українська ГТС. Раніше дозвіл не будівництво видала Німеччина. Але поки воно не отримано в Швеції, Данії і Росії. Вчора Верховна Рада проголосувала за звернення до іноземних парламентів, урядів і діловому співтовариству, в якому закликало їх заблокувати будівництво Nord Stream 2.

Відео дня

Трудова міграція з України загрожує економічній безпеці країни, заявила заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська. У Польщі, Словаччині, Литві і Хорватії зараз зростає попит на українських висококваліфікованих працівників. Зараз це не проблема, але в среднестрочной перспективі це може вдарити по економіці країни. Зараз в Польщі та Словаччині розробляються урядові програми, які покликані вирішити проблему дефіциту таких кадрів. І тому міграційні процеси в найближчі роки будуть посилюватися, вважає Крентовська.

Нацбанк витратив частину золотовалютних резервів на виплату зовнішніх боргів, повідомила прес-служба регулятора. Минулого місяця з резервів було виплачено майже $1,3 млрд для погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в національній валюті. За місяць резерви скоротилися на 1,2% або $220 млн і становлять зараз $18,2 млрд. У кінці цього року настає пік виплат за зовнішніми зобов'язаннями країни. Україна розраховує отримати на ці цілі черговий транш Міжнародного валютного фонду. Однак, поки що не виконала умови, які б дозволили фонду продовжити співпрацю, зокрема не підвищила ціна на газ для населення, не запровадила ринок землі і не створила Антикорупційний суд. Відсутність грошей МВФ буде чинити тиск на курс національної валюти і це в Україні.

Новини компаній

Британський лоукостер EasyJet і німецький Germanwings, ведуть переговори з Борисполем, повідомив в інтерв'ю інтернет-порталу Ліга, гендиректора аеропорту Павло Рябікін. Обидва перевізника зацікавлені в тому, щоб відкрити рейси у напрямку Київ-Берлін. Сторони обговорюють цю пропозицію протягом двох останніх років. Але поки що на цьому напрямку немає вільних частот.

Парламентський комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки схвалив законопроект про видачу ліцензії комунальному підприємству Київтеплоенерго, повідомила прес-служба Київської міської адміністрації. Ця компанія повинна замінити на столичному ринку монопольного постачальника цих послуг Київенерго Ріната Ахметова. Договір з останньої закінчується 27 квітня цього року.

Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новінського, розмістив єврооблігації на $1,4 млрд, говориться в повідомленні компаній в системі Bloomberg. Всього було два випуски. Перший, на суму $825 млн з терміном обігу до 23 квітня 2023 роки з прибутковістю 8% річних, другий, на суму $525 млн з терміном обігу до 23 квітня 2026 року за 8,75% річних.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Україна і Туреччина домовилися про збільшення кількості авіарейсів між країнами, повідомило турецьке агентство Anodolu. Зокрема з 14 до 28 збільшилася кількість частот за маршрутом Стамбул-Одеса. Сторони також домовилися про додаткові рейсах Бодрума, Ізміра, Даламан і Бурси в Україні.

Україна збільшила імпорт нафти на чверть. За підсумками перших трьох місяців 2018 року імпорт нафти зріс на 25,8% (+ 46,2 тис. Т) - до 225,1 тис. и. в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. При цьому, в грошовому вираженні імпорт виріс на 42,7% і склав $117 млн. Головними постачальниками "чорного золота" в нашу країну стали Азербайджан, Алжир та Іран.

У Борисполі виріс пасажиропотік, повідомив аеропорт. За перші три місяці 2018 го його послугами скористалися 2,3 млн пасажирів. Це на 11%, ніж в січні-березні минулого року. Основу пасажиропотоку склали пасажири регулярних рейсів - більше 1,8 млн чоловік. При цьому, найкращу динаміку за підсумками першого кварталу показали чартерні рейси, пасажиропотік яких виріс на 35%. Регулярні напрямки показали зростання в 11%.

Укрнафта виплатила 300 млн грн податкового боргу за підсумками I кварталу, повідомила прес-служба компанії. В цілому в 2018 році компанія планує погасити 1,2 млрд грн з 12 млрд заборгованості перед Державною фіскальною службою. Компанія розраховує, що Кабмін схвалить реструктуризацію боргу на чотири роки, заморозивши нарахування штрафів і пені.

Україна збільшила закупівлю вугілля за кордоном. У першому кварталі 2018 року імпорт вугілля зріс на 57,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 5,7 млн тонн. У грошовому вираженні постачання вугілля зросли на 33,5% - до $760,4 млн. Лідером поставок залишилася Росія (62,1%), за нею йдуть США і Канада.

Приватбанк вчасно повернув Нацбанку 2,3 млрд грн. Рефінансування Нацбанк видав банку на початку січня цього року терміном на 84 дня під 16,5% річних. Кошти призначались на програми розвитку кредитування клієнтів малого та середнього бізнесу.

Нацбанк дозволив російському БМ Банку покинути український ринок, повідомив регулятор. Регулятор узгодив план припинення банківської діяльності цієї дочірньої структури російського ВТБ із збереженням юридичної особи. Рішення про БМ було прийнято в середині березня 2018 року. Протягом 180 днів банк повністю планує виконати свої зобов'язання, пов'язані з банківською діяльністю, і вже у вересні подати Нацбанку клопотання про відкликання банківської ліцензії. На початок поточного року БМ Банк за розміром активів займав 35-е місце з 84 банків.

Цифра дня

$40,6 млрд

Склав обсяг виручки світового кінопрокату в минулому році, встановивши таким чином новий рекорд.

Цитата дня

Президент України Петро Порошенко про трудову міграцію з України:

"Уже немає проблеми безробіття, є проблема з точністю до навпаки. [...] Україна стає частиною європейського ринку праці. Це є об'єктивним фактором - з цим стикалися все нові члени ЄС і сусідніх країн. Але цей фактор спонукає власників бізнесу і топ-менеджмент збільшувати зарплати в країні. Хочу сказати, що тенденція дуже позитивна ".

Показати ще новини
Радіо NV
X